Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól értelmezem, hogy ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól értelmezem, hogy ha nem tartok szünetet akkor eltolom a megvonásos vérzést?

Figyelt kérdés

Szombaton veszem be mindig a tablettát, és másik héten pénteken szoktt megjönni a megvonásos vérzés.

AZ a helyzet hogy jövőhét vasárnap leszünk párommal 2 éve együtt, és hát nem kertelek, vannak igényeink, és szeretném egy kicsit erotikusan meglepni. A baj az, hogy pénteken megjön ugye, és hétfőnként szokott elmúlni.. ezért szeretném késleltetni a vérzést. Elolvastam a betegtájékoztatót, abban azt olvastam, hogy ha az utolsó tabletta után em hagyom abba, hanem elkezdek egy újabb csomagot, akkor késleltethetem. A kérdés az lenne, hogy akkor a második csomagot is szedjem végig, és csak utána hagyjak 7 napos szünetet, lehet ebből baj? Nem akarok össze zavarni a szervezetem fiatalon.



2014. nov. 18. 15:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szombaton veszem be mindig az utolsó tablettát*
2014. nov. 18. 15:25
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha ritkán teszed ezt meg, nem lesz tőle semmi bajod, különben nem lenne ott opcióként a betegtájékoztatóban sem :)

A vérzés eltolásának egyetlen szabálya van: sohasem szabad kevesebb tablettát bevenni, mint amennyi elő van írva! Tehát kizárólag a szünet csökkentésével vagy elhagyásával lehet variálni.

Ezzel te tisztában vagy, szóval nem lesz semmi gond, csak ne csinálj belőle rendszert, mert az tényleg rossz hatással lesz a szervezetedre :)

2014. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, akkor jól értelmeztemm.:)

Akkor nem hagyok szünetet és beszedem a másodikat is, és a vérzés az majd a második csomag után fog csak megjönni?:)

2014. nov. 18. 15:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tartasz szünetet, akkor nem eltolod a vérzést, hanem egy vérzésed kimarad. Elvileg csak a következő szünetnél fog megjönni.

Gyakorlatilag meg előfordulhat bármi (pecsételő vérzés, vagy akár meg is jöhet annak ellenére, hogy szeded tovább). Barátnőm pl. egyszer csinált ilyet (a tájékoztató szerint járt el), és egy levélen keresztül pecsételő vérzése volt tőle.

2014. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Eltelik 6 nap utolsó szem gyógyszer és a vérzés között? Az sztem nem vmi jó....


Amúgy ha eltolod lehet pecsételő vérzésed vagy barnázásod..

2014. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy közben lehet pecsételő vérzés stb. És nem kérdezte meg barátnőd hogy mi volt ez? AZért 21 napig pecsételő vérzés, kicsit túlzás..


Igen, legelső alkalommal csütörtökön jött a megvonásos, de második hónap óta mindig pénteken, már 9 hónapja szedem.

2014. nov. 18. 15:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint orcostól:)
2014. nov. 18. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzás, ilyen simán előfordulhat a szedés kezdetén is, és akkor is, ha az ember nem tart szünetet.
2014. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó tudni, de szerencsére még nem fordult elő velem se gyógyszer szedése előtt, és azóta sem hogy szedem.. kicsit elgondolkoztam hogy elkezdjem-e egyből a második levelet is. :/
2014. nov. 18. 15:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg tapasztalatok?:)
2014. nov. 18. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!