Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta egyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta egyszer, majd 3hét mulva megint. Nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
Sajnos történt egy baleset a barátommal, kiszakadt a gumi és rá egy órára vettem be 72órásit. A ciklusom vége fele történt és Megjött utánna 4 nap késéssel. Ez történt 3 hete. Tegnap megint elszakadt a gumi:( rááadásul a ciklusom közepén vagyok...ellenöriztuk a gumit többször is nincs e baja, aztán utolsó percbe szakadt ki mikor elment... pedig nagyon odafigyelunk hogy az ovszert helyesen használjuk, ráadásul már egy éve ezzel védekezunk és soha nem szakdt ki. Megint rohantunk tablettájér és be is vettem. Nagyon megvagyok ijjedve... Ciklusom közepén vagyok és már ezelött 3 hete alkalmaztam a hormonbombát szóval muszály volt mert nem akarok terhes lenni.

2014. okt. 12. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, hormonbomba. Én nem értem, miért nem szedtek rendes fogamzásgátló tablettát, az mellett is lehet gumit használni extra védelem miatt (fertőzések).
2014. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, nyugi - az ítélkezőkkel pedig ne foglalkozz.
2014. okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves elsö válaszoló: Gondolkoztam mar a fogamzásgátlón, és ezek után pedig szerintem fogok is szedni..

A második válaszoloónak pedig köszönöm a bíztatást :) remélem tényleg nem lesz semmi..:s

2014. okt. 12. 08:18
 4/15 Költőnő? ***** válasza:
100%
Hát jót nem fog tenni. Elvileg nem is szabadna ilyen hamar újra, mert nagyon durván megba****a a szervezetet. Mivel később sok mindenre hatással lehet, én mképp beszélnék holnap nődokival.
2014. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem volt más választásom igy a ciklusom közepén:( A gumi mellé a naptármdószert is alkalmazzuk, most kivételesen nem vettuk figyelembe mert mostanába ritkábban tudunk talalkozni
2014. okt. 12. 08:39
 6/15 A kérdező kommentje:
milyen kovetkezmenyekkel jar? mik a veszelyei?Esetleg valaki mar jart igy?
2014. okt. 12. 14:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Felboríthatja a hormonháztartásodat, cikluszavarokat és menstruációs problémákat okozhat. Úgy tudom egy évben nem szabad többet bevenni emiatt, mert olyan magas a hatóanyag tartalma. De reméljük nem lesz baj. Érthető, hogy biztosra akartál menni, nem is tudom én mit csinálnék ilyen helyzetben... Lehet, hogy tényleg váltani kéne fogamzásgátlóra a gumi helyett, viszont most két ilyen hormonbomba után nem tudom mennyire tenne jót még ez is.
2014. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Költőnő? ***** válasza:

Az a baj ezekkel a cuccokkal, h nem a rövidebb távú hatása az aggasztóbb, hanem az, amit esetleg hosszabb távon okozhat. A fogamzásgátló is olyan h ki tudja mit tesz hosszabb távon az emberrel. Én mondjuk szedek, de nem szívesen, mert nem szeretek a természet dolgaiba beavatkozni.

Ezzel persze nem kioktatni akarlak, mert a te helyzeted más és érthető, h ez kell. Szervezetfüggő is amúgy, szurkolok h ne legyen semmi baj.

2014. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:) Én sem szeretem az olyan módszereket amik nem természeteseket... sőt még gyógyszereket se szivesen szedek még ha szukséges sem. Ezért használtunk ideááig óvszert és soha semi baj nem történt, és most egymás után szakadtak ki:( Ami azt illeti paranoiás tipus is vagyok, ezért mindig nagy figyelmet forditottunk arra hogy helyesen legyen az óvszer használva, de nem gondoltam hogy pont az ovulációmhoz közel lesz ekkora pechünk, föleg hogy még azis nagyon ritka eset hogy egyáltalán szexelunk ilyenkor... Sajnos ilyen szerencséje van az embernek :(
2014. okt. 15. 13:59
 10/15 anonim ***** válasza:

95% , hogy nem lesz gondod, de most tényleg többet ne..

2-3 hónapig lehet, hogy szabálytalan ciklusod lesz, addig én biztosan nem állnék át a "fix"-re !Emellett felborulhat a hormonháztartásod, de talán egyenesbe kerülsz !

2014. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!