Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 hete szedek tablettát, de...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 hete szedek tablettát, de még nem biztos, hogy hatott?

Figyelt kérdés
Ma 1 hete, hogy elkezdtem szedni a Cypromix nevű hormon tablettát, amiről tudni kell, hogy nem fogamzásgátló csak az is egy mellék hatás. Igaz azt írja a papírja, hogy ha a 2. -5. napon kezdem szedni akkor 1 hét után kezd el védeni. Menstruációmkor 2. napon elkezdtem de az nap reggel be vettem egyet, hogy pótoljam az első napot és este ugyan úgy még egyet. Tegnap előtt úgy voltam együtt a barátommal, hogy nem használtunk óvszert, de nem ment el bennem. Szerintetek lehet belőle valami baj? Előre is köszönöm a segítséget.

2014. szept. 15. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszernél ajánlott legalább 1 hónapot (1 ciklust) várni, hogy rendes védelmet nyújtson.


Nem a szex előtt kellett volna tájékozódni?


Komolyan nem értem az embereket...

2014. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves választ adó :) ez egy szimpla kérdés. Tudod vannak akik még fogamzásgátlót se szednek és úgy csinálják ezt az időben kiveszem dolgot... tudom hülyeség volt. De ezt a kérdést azért tettem fel, hogy segítsenek nem pedig a fikázásért..
2014. szept. 15. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt nem értem, hogy ha eljutottál egy bizonyos szintre (szexuális élet), akkor miért nem vagy képes a témát rendesen körbejárni? Miért van az, hogy Te és rajtad kívül még rengeteg ember képtelen használni az internetnek nevezett óriási információs forrást és egy picit is gondolkodni, mielőtt cselekszik? Miért azután kell kérdéseket feltenni, amikor már túl vagy rajta és semmit se tudsz tenni azon kívül, hogy reménykedsz, "hogy ugye nem".


Én ezért nem értem az embereket. Rengeteg ilyen kérdés hangzik el itt minden nap, pedig az esetek nagy részében csak annyit kellene tenni, hogy mielőtt olyan dologra készülnek, amit nem ismernek teljesen, előbb felugranak a guglira, beírnak 1-2 címszót és megnézik a választ. Urambocsá' megkérdezik a kezelőorvost, hogy mikortól mehet buli?


És ha más gumi nélkül csinálja és nem lesz terhes, akkor mi van? Cseszheted, ha Te meg terhes leszel, akkor hiába mutogatsz.


Az esetedben azért is necces a dolog, mert nem első nap kezdted szedni, és még össze-vissza is szedted (1 nap alatt 2 szem gyógyszer?).


Én annyit tudok mondani, hogy beszélj a nőgyógyászoddal!

2014. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem hatott, mivel össze-vissza szeded be

baj az nem lehet, csal gyerek

2014. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szóvaltöbb tablettát bevettél 1 nap alatt.


Két hét múlva tesztelj.

2014. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye a teherbeesésnek...de ott van pár % esély. Ha az előváladékban volt sperma, akkor esetleg lehetsz terhes. Ha nem volt, akkor nem...


"Spermium élettartama a környezeti tényezőktől és a hőmérséklettől függ: 37°C-on 15-18 óra, 20°C-on 40-72 óra, a hüvelyben 2 óra (savas környezet), a méhben 25 óra, a petevezetékben 48 óra.


Vaginában: néhány óra. A méhnyakban 7 nap. A levegőn (függ a melegtől, szárazságtól stb.) 4-24 óra. A férfi testben 1 hónap."


Mivel te 9-10. napon lehetsz a ciklusodban,így ha normális a ciklusod, akkor van még 4-8 napod az ovulációig...(mert az ovuláció normális ciklusban 14. és 18. napja között történik)

Amikor kilöködik a petesejt onnantól megtermékenyíthető kb 24 órán keresztül. A kilöködés nincs órához állítva. Ha már ekkor van benned spermium akkor rögtön meg is termékenyül.

Ha ekkor megtermékenyül még mindig csak 3%-a ezeknek a petesejteknek fog majd megszületni.

Mert innen még óriási út áll megtermékenyített petesejt előtt.

Tehát nagyon-nagyon kevés az esélye, hogy terhes legyél...de sosem kizárható. Biztosat egy teszt mondhat majd. Hiszen attól még, hogy majd megjön legközelebb még lehetsz terhes, mert nem mindenkinél áll át "terhes üzemmódba" a szervezet rögtön.

2014. szept. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes! Ne így szedd, hanem rendesen! Előváladéktól annyi az esély, hogy teherbe esel, mint, hogy 7es ikreid lesznek!

Nem is tudom h előváladéktól hogyan gondolják? :D az nem is olyan gyors, az se biztos, hogy van benne sperma! Szerintem aki azt mondja h így esett teherbe, abból nem vették ki időben!

2014. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. 1x vettem be többet de már rendesen szedem
2014. szept. 16. 11:46
 9/9 anonim válasza:
Mar ne is haragudj de az elovaladektol igen is lehet terhes valaki..en megszakitasos modon voltam egyutt a baratommal.a baratnomek mindig vedekeztek.neha gumi nelkul.es terhes lett.UGY HOGY A SRAC ELSE MENT egyatalan amikor gumi nelkul csinaltak! multhet csutortokon volt abortuszon.azota fogamzas gatlot szedek.elvileg egy het mulva mar vedett vagy de mindegyiknel mas:)
2014. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!