Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemrégiben elkezdtem szedni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrégiben elkezdtem szedni fogalmzásgátló tablettát (volina), de félek, hogy még nem hatott. Lehetek terhes? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az orvos, nem mondta mennyi idő után feküdhetek le a barátommal. Így elolvastam a betegtájékoztatót, amiben azt írta, ha első napon kezdem el szedni egyből védettséget nyújt, ha 4-5. napon kezdem el szedni, akkor egy hétig kell mellé másmilyen védekezési módszer.

Én a 4. napon kezdtem el szedni, és rá 16napra lefeküdtem a barátommal, semmilyen kiegészitő védekezést nem használtunk.. Eddig nem is féltem, de barátnőm, úgyan ebben a helyzetben volt, csak előttem 2-3héttel kezdte el szedni, és kiderült, hogy terhes. Azóta nagyon parázok.

Szerintetek én is lehetek terhes?


2010. aug. 24. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetnél, a fogamzásgátló se nyújt 100% védettséget, miképp semmi más módszer se.
2010. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordulhat,ahogy a barátnőddel elő is fordult.Az első hónap mindig kritikus,ha nem az első napon kezded el szedni akkor még inkább.Azért ne ess még kétségbe és csinálj majd tesztet az együttléttől számolva két hét után.
2010. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is volinát szedek, én az első napon vettem be ( azaz már az első naptól védett voltam) és 12nap már kiegészítő védekezés nélkül voltunk együtt és nem lettem terhes. ha te a 4.napon kezdted el akkor nálad 7nap után véd és mivel ti a 16.naptól nem használtatok kiegészítő védekezést sztem biztos,h akkor már védett voltál, szval ne aggódj.
2010. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!