Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló váltás, tapaszta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló váltás, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Az orvos utasítása szerint megtartottam a szünetet, kezdem az új levelet, az új gyógyszert, aminek az egyik összetevője az amit 4évig szedtem. A másik más csak.( Diane bevont tabletta volt, most Belara lesz) Így ez is antiandrogén, csak kíméletesebb, mint a Diane.

Sajnos a dokit nem értem el, hogy védettség ilyenkor hogy alakul.

A betegtájékoztató szerint nem kell kieg. védelem.


2014. szept. 2. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Voltál előtte vérvételen? És nőgyógyászati vizsgálaton?
2014. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vérvételt nem kért, mert a Diane mellett volt a bőrdokinál mindig kontorll és annyi, hogy kicsit magas lett az ösztrogénem miatta, szünetbe szebb a bőröm, mint amíg szedtem. Ezért is a váltás, illetve, maga a Diane lórúgás hormonmennyisége miatt is. Amúgy nem volt gondom vele.
2014. szept. 2. 21:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati volt, mindent rendben talált, "nagyon szép minden odabent".
2014. szept. 2. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

"nagyon szép minden odabent". XD

Akkor jó, ha van vérvétel, akkor tényleg odafigyel a doki. Az enyém a Diane helyett Dienillét írt fel, ami sokkal jobb volt, mert kevesebb is volt a vérzésem, nem voltak tüneteim ciklus előtt, nem voltam annyira levert, és a szexuális vágyam is visszatért. Én szünet nélkül kezdtem el szedni, mert ezt írta a betegtájékoztató. Elvileg védettnek kell lenned, de én azért még egy hónapig használnék gumit, csak hogy biztosra menjek.

2014. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gondolhatod, kiszolgáltatott helyzetemben egyszercsak ilyet mondott :D


Mert az mondta, hogy minden megy ugyanúgy tovább ( a védettség is?!), azért a szünet és 8. napon már ezt és csókolom. Mert elvileg ez is első szemtől véd, a tájékoztatót pedig direkt megnéztem és az áttéréskor azt írta, hogy szedje el egyszerűen az esedékes időpontban. Ezért gondoltam.


A tesóm kapott Dianellét Diane után és neki se volt gond, csak a bőre lett kicsit rosszabb - de neki sajna annyira nem lett tiszta, mint nekem. Remélem, hogy a Belara beválik, a bőrdoki is javasolta a váltást, mert evileg a 4éves Diane szedés rendesen leállított...



amúgy ment a zöld kéz! :)

2014. szept. 2. 22:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Komolyan senki nem olvassa el a tájékoztatót? Szerepel benne, hogy az ugyanolyan típusúról ugyanolyan típusúra (kombinált fogamzásgátló x nap szedés x nap szünet, esetedben 21 nap tabletta 7 nap szünet) való áttérés esetén ugyanúgy kell tovább szedni és akkor fennáll a védelem. Attól, hogy a tablettát mostantól Belarának hívják Diane helyett ugyanúgy egy hormonális fogamzásgátló tabletta ugyanazon elvi működéssel. Szépen beszeded a 7 napos szünet után a 8. napon és minden megy tovább ahogy eddig.
2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!