Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tönkre teszi a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkre teszi a fogamzásgátló a szervezetet?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sok ehhez hasonló kérdés van már,és felvan sorolva pár hátránza,de konkrétabb választ szeretnék.17éves vagyok,másfél éve van barátom és szeretnék tabikat szedni hogy óvszer nélkül csináljuk.Anyum viszont azt fújja hogy ez tönkre teszi a szervezetem,soha nem áll majd vissza,stb.Mi a véleménzetek?Én nagyon szeretném...:(
2010. jan. 3. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
meghízol mint a disznó
2010. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
gondoltam rendes válaszokat várhatok...amúgy szervezettől függ,van aki lefogy,van akivel semmi nem történik!
2010. jan. 3. 16:46
 3/14 anonim ***** válasza:

az uj alacsony hormontartalmú fogamzásgátló tabik jellemzője h biztonságos, nem okoz semmi maradandó kárt, ha az orvos rosszul lövi be h melyik kell, akkor lehetnek mellékhatások, de ez ritka, ahoz képest h mennyien szednek ilyet.


jellemző példa az alacsony hormontartalomra, hogy ha 2 egymásutáni napon nem szeded be, simán teherbeeshetsz..


semmi bajod nem lesz tőle.. azok a tabik amik anyud idejében voltak tényleg több kárt okoztak mint hasznot, de azóta már nagyot fejlődött az orvostudomány. :)

2010. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
50%

Én 14 évesen kezdtem gyógyszert szedni.Akkoriban még "gyereknek" nem nagyon írták ki,de a dokim rendes volt( a lehurrogó kommentek végett ideírom,hogy akkor én már egyedül éltem,nem a szüleimmel,és rendesen jártam munka mellet iskolába)

Nekem semmi mellékhatása nem volt,talán a mensim lett kevesebb.

Tri-regolt szedek,ha ez lényeges,összesen 6 éve és semmi bajom.De lehet kapni már ennél gyengébb hormontartalmú gyógyszereket,amik szintén jók.

Arról,hogy mennyit árt olyan téren,hogy majd hogy lehet gyerekem,nem tudom,de állítólag kiürül egy bizonyos idő után a szervezetből.

Szerintem menny el egy nődokihoz,ő többet tud segíteni.

20/L

2010. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!Sokat segítettetek:)
2010. jan. 3. 17:02
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
19 vagyok 3éve szedem...egy éve májdaganatot diagnosztizáltak nálam fogamzásgátló miatt. vállaltam a kockázatot,mikor elkezdtem szedni,szóval a saját felelősségedre teszed tönkre a szervezetedet..rengeteg mellékhatása van,nem ártana előbb elolvasnod 1-2 tájékoztatót,hogy tudd,mire készülj.
2010. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy olyan orvossal irasd fel a tabit, ha akarod szedni, aki rendesen megvizsgál és elküld laborba vérvizsgálatra. Egyesek csak úgy hasraütésre írnak fel tabit. Én elég későn keztem el tabit szedni, de hamarosan abbahagyom. Nem híztam ugyan, és mindig tudom előre mikor fog megjönni, nem fáj a hasam, szóval vannak előnyei, na és persze nem lettem terhes, míg szedtem. Nálam viszont a libidót teljesen kinyírta, lassan a kapcsolatom is rámegy...De azt tudnod kell, hogy nem hat mindenkire így a tabi. Megértem anyukádat teljesen. Olvass utána a dolgoknak, kérdezd meg a nőgyógyászodat is.
2010. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ajánlom a vérvételt.. én is szedni akartam egy évvel ezelőtt amikor összejöttem a barátommal, elmentem dokihoz, elküldött vérvételre.. és kiderült h olyan szinten allergiás vagyok rá, hogy ha szedném meghalnék tőle.. mivel megalvad tőle a vérem.. akármilyen kicsi a hormontartalma.. szóval mindenképpen orvos!!!

18/L

2010. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ha 40 évi piálás után még élek, akkor a fogamzásgátló nem hiszem hogy tönkretenné.
2010. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Bár egyre jobbak ezek a szerek, de a barátnőim felénél jelentkeztek kisebb-nagyobb zűrök. Volt, aki a mai napig szenved miatta.
2010. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!