Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik fogamzásgátlót szednek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik fogamzásgátlót szednek, tisztában vannak a működésével?

Figyelt kérdés

Főként a középiskolásokra, huszonegykét évesekre gondolok. Tudják ők, hogy hogyan működik a tabletta, amit beszednek? (LH, FSH, ösztrogén, progeszteron, tüszőérés, ovuláció vagy beágyazódás gátlása, ilyenek...). Persze azokra nem vonatkozik a kérdés, akik hormonzavar miatt szednek fogamzásgátlót.

Azért kérdezem, mert szerintem sokan úgy vannak ezzel, hogy elmennek az orvoshoz, kapnak egy gyógyszert, ami megakadályozza, hogy teherbe essenek, és ez így kényelmes, meg van oldva. Tudom, mindenki eldöntheti melyik módszert választja, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire néznek utána, akik gyógyszert szednek.


2014. jún. 15. 14:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, mit kell tudni ezen. Ha tudja a lány, ha nem tudja, inkább jobb ha szedi mintha nem szedi! Jobb lenne ha nem szednék és aztán meg abortusz, mert ugye az esemény utáni tabiról se hallott senki?

Nyilván 14-16 évesen nem kéne szedni, szexelni se kéne még akkor, de később inkább szedjék csak.

Az meg hogy hogyan működik, nem mindegy? A kívánt hatást eléri, amíg mellékhatása nincs, addig meg nem mindegy?

Sok lánnyal beszélgettem erről, sokan vannak azon a véleményen, hogy nem szednek tabit, mert az felborítja a hormonháztartást, mára majdnem mindegyiknek gyereke van, persze egyiknek se volt betervezve. Én szedem, tökéletesen működik, sose volt mellékhatása, és nyugodt is vagyok, mert így tuti nem lesz addig gyerekem amíg nem vagyok rá készen.

2014. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Ha tudja a lány, ha nem tudja, inkább jobb ha szedi mintha nem szedi!"

Nem értem miért. Nem csak így lehet védekezni, ott az óvszer, stb...

"A kívánt hatást eléri, amíg mellékhatása nincs, addig meg nem mindegy?"

Honnan tudod, hogy nincs mellékhatása? Hát pont azt írtad, hogy nem tudod hogy működik. Nem csak olyan mellékhatás van, amit látsz.

2014. júl. 4. 23:26
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most minek tetted fel a kérdést??

Nyilván nem okos dolog egy 14-16 éves kislánynak tabit szednie, de szexelnie sem kéne, akkor meg legalább védekezzen normálisan.

Nem tetszenek a mellékhatások? Olvasgatod te néha azokat a kiírásokat itt a gyakorin, hogy "nem volt nálunk gumi, mert elborult az agyunk", "elszakadt a gumi", "túl nagy/kicsi a gumi", és még sorolhatnám. Attól hogy a gumi nem gyógyszer, még lehet mellékhatása, de az akkor már egyenesen a terhesség.

2014. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló vagyok. Egyébként nem az a baj, hogy nem tudják, hogy működik a tabletta. Azt sem tudják, hogy hogy működik az Aspirin, vagy épp a véralvadásgátlójuk.

Sőt, egy csomó gyógyszerről én se tudtam hogy működik, egészen addig, míg nem tanultam farmakológiát.

Ahogy az emberek nagy része nem ért az orvostudományhoz, úgy nem értek én sem pl. az elektronikához.


A baj inkább az, hogy nem tájékozódnak megfelelően. Ahelyett, hogy elolvasnák a betegtájékoztatót, erre az oldalra jönnek kérdést feltenni, ahol pont olyan laikusok vannak, mint ő.

Egy csomó nőnek eszébe sem jut, hogy esetleg a tabi hátrányainak is utána nézzen, mert nekik pont elég annyi, hogy nem kell gumit használni és nem lesz terhes. Na meg persze tudja, hogy szedi a nővére, az osztálytársai meg a szomszéd is, és még egyben vannak.

Ha a közvetlen környezetében nem fordult elő probléma, akkor eszébe sem jut, hogy lehetnek mellékhatásai vagy akár súlyos szövődményei.


De amúgy az orvosok is hibásak (mondom ezt úgy, hogy magam is az leszek). Én még nem sok olyat hallottam, hogy vkit az orvosa nem akart rábeszélni a tablettára. Barátnőm elment dokihoz, és szó szerint lecseszte a doki, hogy mit képzel magáról, és milyen felelőtlen, hogy 20 éves fejjel nem szed tablettát (pedig normálisan védekezett a lány, csak más módszerrel)....

2014. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!