Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik fogamzásgátlót szednek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik fogamzásgátlót szednek, tisztában vannak a működésével?

Figyelt kérdés

Főként a középiskolásokra, huszonegykét évesekre gondolok. Tudják ők, hogy hogyan működik a tabletta, amit beszednek? (LH, FSH, ösztrogén, progeszteron, tüszőérés, ovuláció vagy beágyazódás gátlása, ilyenek...). Persze azokra nem vonatkozik a kérdés, akik hormonzavar miatt szednek fogamzásgátlót.

Azért kérdezem, mert szerintem sokan úgy vannak ezzel, hogy elmennek az orvoshoz, kapnak egy gyógyszert, ami megakadályozza, hogy teherbe essenek, és ez így kényelmes, meg van oldva. Tudom, mindenki eldöntheti melyik módszert választja, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire néznek utána, akik gyógyszert szednek.


2014. jún. 15. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Hát én tisztában vagyok vele sokszor utána olvastam már, de am nem érdekel különösebben. Ne legyen gyerek ez a lényeg.
2014. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Szarnak rá. A lényeg, hogy ne legyen gyerek.
2014. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hát igen, én pont ezért nem akarok ilyen hormondózisokat beszedni. de szerintem sincsenek rengetegen tisztában vele...
2014. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Tegedberdekel h az agysebesz hogyan muti meg az agyad? Erdekel h a mikrobiologus hogyan tenyeszti ki a bakteriumot a szarodbol? Na errol ennyit. Attol mert fingod nincs h jon a legkondibol a hideg, meg be tudod kapcsolni!
2014. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Én 18-20 éves koromig szedtem. Mielőtt elmentem orvoshoz rengeteget olvastam róla, a párommal sokszor megvitattuk, édesanyámmal is beszéltem, illetve az orvossal vagy fél órát beszélgettem, gond nélkül feltettem a leghülyébb kérdéseimet is, és mivel örült, hogy érdekelt, mit fogok szedegetni, készséggel válaszolt is. Most letettem, hogy hosszútávon ne roncsolja a szervezetemet, majd ha a párommal már összeköltözhetünk, talán újra szedem majd. Szerencsére semmi mellékhatása nem volt.

22/N

2014. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ManderleyRe válasza:

Az általad megszólított/megemlített korosztályban vagyok. Én tudom hogy működik, de anyukám vegyész és amúgy is olyan gyárnál dolgozik, ahol fogamzásgátlókat gyártanak.

Tapasztalatom alapján vannak kivételek, akik ismerik, de a legtöbben nem.

2014. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én elolvastam a lehetséges kockázatokat és meg is ijedtem, nem merem szedni.
2014. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én tisztában vagyok vele, mit szedek. Párom sem örül neki, hogy szedem, de ez tűnt a legjobb megoldásnak, mert még nem szeretnék gyereket.

20 L

2014. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4-es, ez elkeserítő.

A többieknek köszönöm. Elég bonyolult ez a ciklus, és nagyon sok minden szabályozza. Én örülök annak, hogy normálisan működök, egészségesen pedig nem fogok bekavarni gyógyszerekkel meg hormonokkal inkább. Szomorú, hogy sokakat nem is érdekel, hogy működik a testük. De azért jó, hogy néhányan utánanéznek a dolgoknak. :)

2014. jún. 16. 13:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Olyan embernek, aki érdeklődik a biológia és az orvostudomány iránt (én is ilyen vagyok, orvosnak tanulok), hihetetlenül hangzik az, hogy mást ez teljesen hidegen hagy.

Egyszerűen nehéz megérteni, hogy ennyire érdekes dolog valakit nem érdekel:D

De a többségnek fogalma sincs egyébként a működéséről. Tartottam felvilágosító előadásokat középsulikban, és bizony a legtöbb helyen teljes a homály. Nem tudják, hogy működik a tabletta, sőt, a legtöbb diák kettőnél több fogamzásgátló módszert sem tud felsorolni.


De egyébként sok helyen látom azt is, hogy orvosok mondják/írják, hogy a tabletta rendszerezi a ciklust. Arról már senki se szól, hogy az a ciklus nem az illető saját ciklusa, hanem a tabletta megvonása által rendszeres időközönként létrehozott vérzés.


Én személy szerint nem szedtem tablettát, és nem is szeretnék.

Nem vagyok megrögzött tablettaellenes, ismerem az előnyeit is, de számomra nem éri meg a kockázatot.

2014. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!