Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha nem áll be pontosra a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katy123789 kérdése:

Ha nem áll be pontosra a mensi, akkor az soha nem szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már régóta van menzeszem, 4 éve volt az első, hogy megjött, 3 éve rendszeres, de nem pontosan jön meg. 16 éves vagyok, de szerintem 3 év alatt már be kellett volna állnia. Fél éve van barátom, és már volt baleset a gumival, azóta eléggé félek. Nem, nem voltunk bénák, kiszakadt. Ő 23 éves. Úgy tudom hogy fogamzásgátlót csak rendszeres, pontos mensi mellett szabad szedni. De ha soha nem lesz pontos, akkor nem is szedhetem? Esetleg valami formázásgátló, amit 16 évesen alkalmazhatok? A spirál, leköttetés , kihúzva.. Anyum is azért szeretné, ha szedném, mert ha megint kiszakad, nem vehetek be még egy 72 órásat. És már vannak nagyon kevés hormonnal rendelkező fogamzásgátlók is. Esetleg valami ötlet a pontos mensi érdekében? :) Előre is köszi a válaszokat.

2014. máj. 4. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol hallottal ilyen hulyeseget a fogamzasgatlo pont hogy beallitja, hormonalis szabalyozas. Szedhetsz nyugodtan, elotte nekem is gondjaim voltak a mensimmel reszben azert is kaptam.
2014. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vérzésed pontos lesz a tablettával,menstruációd viszont nincs olyankor, mert leállítja a tabi a peteérést.Pont ez miatt véd teherbeesés ellen :)


Tabi abbahagyás után,ha szerencséd van,akkor jobb vagy pedig ugyanolyan lesz a vérzésed gyakorisága.

2014. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20 éves korodra fog rendesen helyreállni, minden tini összevissza vérzik
2014. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1! Az a baj hogy ez nem oldja mega hormonális problémát ha van. persze az nem probléma ha nem napra potnos mindig, de akinek akár hónapok kimaradnak annak hormonális problémája van, ezen nem segit a fogamzásgátló csak elnyomja a tüneteket. Aztán ha az ember abbahagyja ujra nem müködik rendesen, én épp ilyen miatt küzdök 5 éve a teherbeesésért.
2014. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Első: nem állítja be... Kikapcsolja.

Azért köszönöm, várok még válaszokat

:)

tehát ha nem marad ki, de nem 28 napos, hanem pl 25 - 33, akkor nem lesz gond a fogamzásgátló szedésével?

2014. máj. 4. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Rendszeresnek kell lenni hozzá, nem pedig napra pontosnak!

Ettől függetlenül jobb lenne, ha még várnál egy kicsit. Tényleg nem jó ilyen fiatalon.

Addig is olvasd el ezt, akkor is, ha azt hiszed, hogy nem hibáztatok:

[link]

2014. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25-33 nap még rendszeresnek számít. De ez nem azt jelenti, hogy egészen biztosan nem lesz negatív hatása a tabinak. Egyik ismerősömnek napra pontos 28 napos ciklusa volt 9 éves korától, aztán tabiszedés után teljesen összekavarodott a ciklusa...
2014. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még írhattok! :)

Utolsó: Sajnos ilyen is van... :( Később sem állt helyre?

Utolsó előtti: Köszi, hogy küldted a linket, de 'sajnos' minden rendben volt.. Figyelni szoktunk, illetve felelősséggel szexszelünk. Na meg ő sem kezdő már.

Jókor lett felrakva, (az, hogy időben volt levéve, az már nem, mert még aktus közben vettük észre, hogy valami nem jó.. Közben mindig figyelünk ) , levegő ki lett szorítva, lett hagyva a végében hely a spermának, nem vette fel kifordítva, semmi nem szúrta ki, mivel a fiókban volt, amibe csak gumit tárolunk.. Kézzel bontotta ki, tehát nem is az, hogy ollóval belevágott volna.. Igaz sikosítot nem használtunk, de nedves voltam bőven.. kicsit vadak voltunk.. De nem tudom, ennyit azért bírnia kellett volna. :)

2014. máj. 4. 21:49
 9/14 A kérdező kommentje:

Jaj, most nézem, hogy pár dolgot elírtam a kérdésben meg a leírásban. Bocsánat, telefonról írtam.

*fogamzásgátlót

- az

2014. máj. 4. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeres volt a ciklusom, de volt hogy 28, volt hogy 35 napra jött meg, és minden további nélkül szedhettem gyógyszert. Te is nyugodtan elkezdheted, nem kell ehhez napra pontosnak lennie. Én 17 évesen kezdtem, nincs egy éve, hogy szedem, csak nagyon figyelj oda. Olvasd el többször a betegtájékoztatót, ha kérdésed van, akkor hívd fel a nőgyógyászodat, és az első hónapban még használjatok a fogamzásgátló mellett óvszert is. Ha pontosan szeded, és minden úgy történik, ahogy a betegtájékoztatóban le van írva, akkor nem lesz gond. :)
2014. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!