Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 évesen szedhetek fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 évesen szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vesztettem el a szüzességem és nagyobb biztonságban érezném magam,ha az óvszer mellett tabit is szednék.A menstruációm rendszeres.Meg talán jót is tenne,mert nagyon zsíros a bőrőm és a hajam is gyorsan zsírosodik,Elvileg ezeket a problémákat is megoldja.Meg a menstruációt is lerövidíti,ami nekem 7 napig tart.

2014. márc. 23. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász többet fog elmondani erről.
2014. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15 évesen, gondolom, annyi eszed van, hogy nem a hozzászólók tanácsai alapján döntesz ilyen kérdésben. Elmész szépen egy nőgyógyászhoz, aki megvizsgál és ha úgy ítéli meg, felírja. Az is lehet, hogy lebeszél róla ebben a korban. Ha helyesen használjátok az óvszert, minimális a veszély.
2014. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen szedhetsz fogamzasgatlot.

Nem feltetlen fogja a menstruaciodat leroviditeni.. Valtozo kire hogy hat

Hormonzavaros nem v, mert a menzeszed rendszeres szoval a zsirosbor azert van mert tini vagy, nem fog rajta segiteni.. Egyebkent harom havi fogamzasgatlo ara 5000 korul mozog .. Szoval nem adjak ingyen a szexet

2014. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb az szed tabit, aki akar. A lényeg hogy fizess. Az más kérdés, hogy mennyi kárt tesz, majd ha abbahagyod, vagy szedés alatt a kis fejlődő, ki nem alakult szervezetednek. De nem baj, az orvos fel fogja írni. Mert ha nem ő írja fel, akkor elmész máshoz, és az írja fel, és ő kapja a tabi után a summát... te meg elfogadod, mert nagy biztonságban leszel...

Mind1, úgy is szedni fogod, de légyszíves olvasd el a betegtájékoztatót párszor, a kockázatokat is. Neten megtalálod. Még azelőtt is, hogy elmész orvoshoz.

2014. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha alapból nincs baj a hormonszinteddel és a májfunkcióiddal. Az orvos viszont bővebben is tud informálni, 14 éves korodtól nem kell szülői engedély hozzá, szóval menj el dokihoz.
2014. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szedtem, igaz nem ennyi idősen, hanem 19-20 évesen. Nem tudhatod hogy reagál a szervezeted, én pl. egy csomót híztam tőle rövid időn belül, szétrepedt a bőröm is. A menstruációs fájdalmaimat csökkentette, de csak egy ideig. Néhány hónap elteltével már gyógyszer mellett is fájt. A libidóm is csökkent, alig kívántam a barátomat. Arról nem is beszélve, hogy drága, 5000 ft az alsó határ, nekem 6000 volt, de nem ritka a 10000. Csak akkor éri meg, ha gyakran együtt vagytok. Plusz egyes gyógyszerekkel kölcsönhatásba léphet, pl. antibiotikummal is. Én 1,5 év után abbahagytam, és újra gumival védekezünk. Sokkal nyugodtabb vagyok! Ha jól használjátok az óvszert, nem lehet gond. A tabi mellett folyamatosan figyelni kellett, hogy időben bevegyem, ha meg elcsúsztam, jött az idegeskedés (és ilyenkor 72 órás tablettát sem lehet bevenni). Így nem kell minden nap az órát néznem, és nem bombázom magam hormonokkal. Persze a gumi nem a legkellemesebb viselet, meg az sem jó, hogy kizökkent amikor fel kell venni, de még ezzel együtt sem bánom, hogy abbahagytam a gyógyszert. A libidóm is visszatért, a barátom nem mindig tud velem lépést tartani. :D És a szex is jobb így, mivel gyógyszer mellett nem voltam elég nedves, és kb 10 perc után fájt. Gumival a barátom is tovább bírja, és nekem is csak később válik kellemetlenné.

Ezektől függetlenül a te döntésed, csak azért írtam le mindezt, hogy az érem másik oldalát is lásd.

2014. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Várok még minimum 1-2 évet hagyom,hogy a szervezetem tudjon még rendesen fejlődni.Nem is szeretkezünk olyan sokszor,nálunk ez nem alap dolog,egy hónapja vesztettem el a szüzességem,azóta csak petting volt.Ő is megmondta,hogy nem kell,hogy alap dolog legyen,hogy még véletlenül sem higgyem azt,hogy csk arra kellek neki.Egyébként a nedvesedéssel nincs "bajom" sőt inkább az,hogy csak fekszek mellette és már tocsogok.
2014. márc. 24. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak abban az időszakban volt bajom, amíg a gyógyszert szedtem, se előtte, se utána nem volt gond. Örülök, hogy jól döntöttél. :)
2014. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!