Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor mi a teendő? Baj...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő? Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló utolsó hetének első napján(szerdán) elfelejtettem bevenni a tablettát, kb 10-11 órán belül bevettem(ami már csütörtök reggelre esett, és csak szűkösen van meg a 12óra) és szedtem tovább normálisan. Csütörtökön együtt is voltam a barátommal kieg.védekezés nélkül. Ma pedig észrevettem, hogy enyhe rózsaszínes vérzésem van, pedig még van 5tabletta a mai nappal együtt. Terhes nem lehetek, ugye? Az utóbbi másfél hétben viszont erősen beteg voltam, és sokféle gyógyszert kellett szednem. Ügyeltem arra, hogy ne egyszerre vegyem be őket. Ez is okozhatta, vagy nem függ ettől? A tablettát pedig szedjem tovább ugyan úgy?

2014. ápr. 18. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha antibiotikumot szedsz, akkor nincs hatása a fogamzásgátlónak, még akkor sem, ha nem egyszerre veszed be. Ilyen esetben MINDIG kell kiegészítő fog.gátló módszert használni, azt hiszem egy hétig, de ez le van írva a fog.gátló betegtájékoztatójában, olvasd el. Szóval ha szedtél antibiotikumot, akkor benne van a pakliban, hogy terhes lehetsz.
2014. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szedtem, csak algopyrint de azt napi 3x + allergia gyógyszert(de azzal eddig nem volt gond). A vérzésre nincs valami magyarázat?
2014. ápr. 18. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok mindenre utalhat, aki nem szed fog.gátlót, annak lehet köztes vérzése, de gyulladás, sérülés is okozhatja. És lehet beágyazódási vérzés is, szóval benne van a pakliban, főleg hogy nem alkalmaztatok kiegészítő védekezési módszert. Nem akarlak beparáztatni, de benne van a pakliban. Látod, ezért kellett volna elolvasni a betegtájékoztatót, abban pontosan le van írva, hogy mit kell tenni, ha elfelejtesz bevenni egy szemet, vagy ha más gyógyszert is szedsz.
2014. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lehet, hogy az az egy tabletta zavart be. Nalam pont ugyanez volt a helyzet. Nem valoszinu, hogy terhes lehetsz,mivel ennyi ido alatt nem urul ki a szerevezetbol, bar ez gyogyszer fuggo is. Mindenestere, a tabkettat szedd ugyanugy mint eddig. (Elnezest az ekezet hianyert)
2014. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!