Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor mi a teendő? Kihez...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

1 éve szedem a Rezia fogamzásgátlót. A Péterffy utcai gyermeknőgyógyászatra jártam, viszont a doktornő "felszívódott". Nekem jövőhét elején elkéne kezdenem a következő levéllel (ami már nincs). Holnap jön meg a menzeszem, tehát egy új nőgyógyász nem fog tudni megvizsgálni. Semmilyen papírt nem kaptam az eddigi orvosomtól, hívtam a kórházat, ott azt mondták, hogy bármelyik orvos rám tud keresni a rendszerben.

Ilyenkor kihez fordulhatok vagy mit tegyek??


2014. jan. 7. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elfogyott, akkor annyit tudsz tenni, hogy a fogamzásgátlót a háziorvos is felírhatja. Én is a háziorvosommal szoktam feliratni. Amúgy meg évente kell ellenőriztetni, hogy szedheted-e tovább az adott fogamzásgátlót. Szóval akkor minél hamarabb próbálj meg egy új nőgyógyászt keresni. Ha szükséged van rá, én megadom az enyém elérhetőségeit privátban.
2014. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bemész akárkihez, megkeres a rendszerben és felírja neked, ehhez nem kell feltétlen megvizsgálnia, nyilván azt is meg fogják érteni, hogy most fontos neked megkapni a receptet.
2014. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bemész a gyógyszertárba, és veszel... komolyan mondom :)) Olyan gyámoltalanok vagytok!

Én recept nélkül vettem 2 gyógyszertárba is esemény utáni tablettát, és szó nélkül adtak. Barátnőm is szedett egy tájba egész hónapos tablettát, és mindig csak bement, kérte, kapta, fizette. Nem volt orvosnál kivizsgáláson, meg recept meg nem tudom mi... Haverom csaja sem volt nőgyógyásznál. Recept nélkül szed valami fogamzásgátlót már évek óta...

2014. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Je Veux ***** válasza:
#3 Ez vidéken, kis gyógyszertárban működhet, de Pesten aligha..
2014. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pesten nem lehet recept nélkül fogamzásgátlót venni. A Kérdezőnek nam esemény utáni tabletta kell, hanem fogamzásgátló és a 2 nem ugyanaz!
2014. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Városon vettem, méghozzá a város legforgalmasabb gyógyszertárába. (egyetlen nonstop)


Ha olyan lusta vagy, hogy nem olvasod el amit írtam, miért okoskodsz ? Barátnőm rendes, egész hónapos fogamzásgátlót szedett kb. 8 hónapig recept nélkül, orvosi vizsgálat nélkül...

Haverom csaja meg már több mint 2 éve szed, és recept nélkül veszi mindig...

2014. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor a barátod barátnője egy kissé felelőtlen. Ahogy írtam évente érdemes elmenni ellenőriztetni, hogy szedheti-e tovább az adott gyógyszert, mert lehet, hogy már nem és másikat kell felírni, mert amit eddig szedett már nem hat annyira jól és akkor nehogy becsússzon egy nem várt terhesség. De ők tudják...
2014. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárfüggő, hogy kiadják-e... nem szabadna. Veszélyes - tényleg!


Menj el a háziorvosodhoz, ő is kiírhatja.

2014. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Je Veux ***** válasza:
Hát arra a gyógyszertárra egészen komoly pénzbírságot lehetne kiszabni.
2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kérdésedre a kórházban megkaptad a választ. Keress egy megbízható nőgyógyászt a közelben. Amit egy éve szedsz, azt SOS esetben vizsgálat nélkül is felírhatja, esetleg kikérdez majd, de a legfontosabbakat valóban megtalálja rólad a rendszerben.

Recept nélkül fogamzásgátlót kiváltani/kiadni igen komoly felelőtlenség, nem véletlenül előzi meg a gyógyszer felírását pl. vérkép.

2014. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!