Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megszakításosnál a fiún vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszakításosnál a fiún vagy a lányon múlik, hogy ne legyen baba?

Figyelt kérdés

A párom már 2x is rávett hogy mindenféle védekezés nélkül szeretkezzünk, mert hogy majd ő vigyáz és időben kiveszi. Hiába mondtam hogy baj lesz, de ő azt mondta hogy eddigi 2 barátnőjével mindig így szexelt és akkor sem volt baj, akkor most miért lenne.. igaza van? megnyugodhatok? vagy lehet nem is rajta múlt hanem a barátnőin, hogy nem lettek terhesek?

Én eddigi pasiaimmal mindig gumival védekeztünk, de ő azt sem szeretné, azt mondja jó lesz így. De akkor már inkább szednék gyógyszert.. :/

Mennyi az esélye így megszakításosnál a teherbe esésnek?


22/L


2014. márc. 24. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb megtörténik a baj. Mindenképp védekezzetek.
2014. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg a pearl indexét ennek a "módszernek". A barátod nem csak felelőtlen, de egy idióta is, hogy képes a barátnőjét kitenni ekkora veszélynek. Tényleg szeret téged? Nehéz elhinni.
2014. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én szerettem a barátnőmet, mégis megszakitásossal védekeztünk 11 hónapig. Semmi baj nem lett, csak önfegyelem kérdése. Ja, és ovuláció(gyengébbek kedvéért, peteérés) idején vagy nincs szex, vagy csak gumival. Az extra rizikós időszak.
2014. márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
A 3. jól beszél. Az első kettő ostoba. Látszik hogy minden tapasztalat nélkül osszák itt az észt.
2014. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt 100 nőből, aki rendszeresen így védekezik, 35 esik teherbe, 65 nem.


Ha két menet közben elmegy pisilni, ha peteérés előtt 5-6, utána 1 nappal rendesen védekeztek, akkor lehet minimalizálni a veszélyt, abban az esetben, ha véletlenül egyszer sem élvez beléd... de ez még mindig nem jelent egyet a nullával! Még a szakma is vitatkozik azon, hogy alapból lehet-e életképes sperma az előváladékban, illetve egy nőnek bármikor lehet spontán, rendkívüli peteérése, ami előre nem kiszámítható.


Tény, minden módszer jobb a semminél...és igaz, hogy sokan teherbe esés nélkül évekig így "védekeznek".


De olyanokat is ismerek, akik így estek teherbe...

2014. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nem a levegőbe beszélek, én is így védekeztem hosszú ideig. Terhes lettem, elvetéltem. Nem megbízható módszer. A kérdező is aggódósnak tűnik a kérdése alapján, nem hiszem, hogy szeretne minden egyes hónapban görcsölni, hogy vajon most megjön-e vagy sem. Nem kifizetődő. Aki így védekezik, az egyrészt nem tiszteli a barátnőjét, mivel az ő teste, élete változna meg elsősorban. Másrészt, ostoba, ha nem terveztek gyereket, minek védekeznek így?

Fel lehet húzni azt a gumit.

2014. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A lányon múlik, mert neki kell nemet mondani egy ilyen rizikózásra.


Viccet meg félretéve, ha a biológia részéről nézzük, mindkettejükön múlik. A fiún az, hogy valóban időben ki tudja-e venni, hogy amúgy milyen a termékenyítőképessége és hogy vannak-e életképes hímivarsejtek az előváladékban. Erről folyik a vita, hogy mennyire léteznek és ez mitől függ. A lányon is múlik, hogy pl. a hüvelye kémhatása mennyire kedvez vagy nem kedvez az oda bekerülő spermiumoknak.

Az a gond ezekkel, hogy úgysem tudhatod előre. A termékenység is változik, pl. lehet olyan időszak, amikor alacsony mondjuk a stressztől, aztán megváltozik látszólag spontán (vagyis inkább csak előre az ember nem tudja, mitől).

Ha meg akarsz nyugodni, akkor ne hallgass a párodra, és ne menj ebbe bele. Ha nem ezt teszed, 100%-ig nem nyugodhatsz meg, mert ha megnézted a Pearl indexet, tudod, hogy nem elhanyagolható az esély a teherbeesésre így.

2014. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csak kérdezem, mi lesz, ha egyszer nem sikerül időben kihúznia?
2014. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Megszakításosnál a fiún vagy a lányon múlik"


Azon múlik, hogy ne jusson be a sperma a hüvelyedbe. Az pedig a fiúból kerül beléd, és ő érzi, hogy mikor jön az ejakulációja. Tehát rajta múlik, hogy kiveszi-e.

Ugyanakkor az előváladék is tartalmazhat már életképes hímivarsejteket, így még ha a barátod időben kivenné is (nem fogja, mert nem az ő baja, ha mégis felcsinál, hanem a tiéd), így még ha a barátod az önuralom és a megbízhatóság élő szobra lenne is (ha az lenne, nem kérne ilyet), akkor is veszélyes ez a módszer.


A barátodnak egyszerűen jobb így, a Te érdekeidre pedig magasról tojik. A saját pillanatnyi élvezetét helyezi a Te szempontjaid elé: ha meg teherbe ejt, akkor meg majd rábeszél, hogy vetesd el. Neki fontosabb a saját élvezete, mint a Te egészséged, és az esetleg megfoganó magzatod élete.


Az meg, hogy ő miket mesél a korábbi kapcsolatairól, egyrészt nem releváns, másrészt nyilván a saját előnyére fogja torzítani a valóságot.


A Pearl-index szerint egy éven belül 100 nőből, akik a megszakításos módszert használták, 35 teherbe esett (az egyáltalán nem védekezők közül pedig 85). Ez a módszer teljesen megbízhatatlan.


A fogamzásgátló tabletták előnyeiről és hátrányairól, valamint a többi módszer Pearl-indexéről itt olvashatsz: [link]

2014. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azta! Nagyon szépen köszönöm!

Akkor tényleg marad az, hogy gumi vagy sehogy. Vagy gyógyszert iratok fel..

Most kicsit megnyugodtam, köszi! :) mostmár csak attól parázok hogy ettől a 2 alkalomtól se legyen semmi baj :D ha minden igaz 15.én kiderül...

2014. márc. 24. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!