Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan védekezzünk ezután?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védekezzünk ezután?

Figyelt kérdés

Már 5 éve vagyunk együtt párommal. Ennyi ideje szedek fogamzásgátló tablettát (triregol)

Lassan szeretném abbahagyni, viszont még gyereket sem akarok.

Hogyan védekezzünk ezután?

Párom nem vesz fel gumit, a "megszakításos" együttléteket meg túl kockázatosnak tartom.

Mennyi idő után ürül ki a szervezetemből a fogamzásgátló?

Vagy inkább tartsak szünetet a fogamzásgátlónál?

Pl.: szedem 3hónapig aztán nem szedem 3 hónapig?

(csak mert ezt is tanácsolták)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 16. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hüvelygyűrű (ez is hormonális)

pesszárium

spirál

2014. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Spirált csak akkor tesznek fel, ha szültél. Az ilyen krémek, kúpok semmire sem jók.

A többi hormonális.


Az óvszer miért nem jó? Hidd el, ha megköveteled fel fogja húzni. Két barátom is volt, akik kijelentették, nem húznak óvszert. Mondtam, hogy jó, de akkor szex sincs, én nem szedek tablettát. Hamar hozzászoktak ;)

2014. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ferfikent mondom, hogy az a ferfitarsam, aki nem huz gumit mert "kenyelmetlen", vagy "gumi nelkul elvezetesebb", stb. az ne szexeljen.

ha fontosabb a sajat elvezete, mint a baratnoje-felesege-szeretoje egeszsege, akkor ne csinalja, vagy keressen olyan not maganak, akinek nem szamit.

reszemrol gumival es gumi nelkul is rendben van a szex es nem kovetelek olyan dolgot, ami a masiknak rossz.

2014. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha totálisan szét akarod cseszni a hormonháztartásodat, akkor csináld azt, amit írtál.... olyat nem lehet csinálni h 3 hónpig szeded, aztán 3ig nem!!!!! Ha abba is hagyod, MINIMUM 6 hónap kell, h elteljen!!!! Pharmatex és pesszárium, ezt tudom neked javasolni. Bár én a naptározás és megszakítás hive vagyok, de ha te nem bízol annyira a pasidban, akkor ez a módszer marad. A gumi tuti nem jó? Vannak már vékonyak... Először az én pasim se birta, de aztán próbálgattuk, és látta, h annyira nem rossz. Inkább én száradok ki tőle, meg sz....r lesz egy idő után, nem tudom miért, kidörzsöl.... de na, ez az én gondom.
2014. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Megoldás: Ha nem huz kotont, nincsen ba-ás! (Esetleg csak végbélbe)
2014. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a választ! :-)

A másik meg próbáltuk a gumit, de az nem volt jó egyiküknek sem... De lehet, hogy megpróbáljuk újra.

Ezt a 3-3hónapos dolgot meg csak javasolták, nem próbáltam ki.

2014. jan. 16. 10:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Jó, értem én h nem próbáltad, csak ötletnek is rossz. Én is csináltam vmi hasonlót, és eléggé leszidott az orvos, h az hatalmas löket a petefészkeknek is, meg mindennek ott bent. Próbáljátok meg a gumit.. Bár nekem se jó úgy, pedig nem vagyok pasi.
2014. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha nincsen probléma a fogamzásgátlóval már 5 éve,akkor miért szeretnéd abbahagyni?


Az olyan férfiak,akik azt mondják, hogy nem szeretik a gumit, azok szokták a nőt rávenni arra, hogy megszakítással csinálják,mert "nem lesz gond".


Óvszerrel is tud élvezetes lenni véleményem szerint.


3hónapos fog.gátló szünetet sokan javasolják, pár évente érdemes, hogy kicsit tisztuljon a szervezeted, de akkor kőkeményen gumival kell védekezni.


Hüvelykúp,meg spirál,meg hüvelytabletta,hüvelygyűrű-ezek veszélyesek.

A spirált nem szokták nagyon feltenni,ráadásul sok a hibalehetőség...a gyűrű is elmozdulhat stb...

2014. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Rám speciel a tabletta volt veszélyes, majdnem otthagytam a fogam... szóval....
2014. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért akarom abbahagyni, mivel az 5 évet soknak találom. És mivel a gyógyszer fokozza a mellrák kialakulását (legalábbis így hallottam) ettől is félek... Ráadásul nagymamám és anyukám is voltak mellrákosak ezért nekem fokozottan figyelnem kell ezekre...

Egyébként ez a naptáros dolog hogy működik? Hogy kell csinàlni?

2014. jan. 16. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!