Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csajok ti hány év fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok ti hány év fogamzásgátló tabi szedése után tartottatok szünetet?

Figyelt kérdés

15 évesen kezdtem el szedni a NOVYNETTE nevű fogamzásgátlót (mielőtt bárki is lecsitrizne hozzá teszem, hogy a hatalmas görcsök valamint a nem rendszeres ciklus miatt kezdtem el olyan fiatalon szedni) és most nyáron lesz 4 éve, hogy szedem. Az orvosom kérdeztem, hogy kellene e szünetet tartanom és csak annyit mondott, hogy a döntés rajtam áll, nem kötelező de lehet tartani. Már tartós párkapcsolatban vagyok, épp ezért gondolkodom rajta, hogy merjek e szünetet tartani vagy sem. Persze ha muszáj akkor tartok, mert nem szeretném ha később esetleg nem jönne össze a baba.

Ti, hogy vagytok ezzel ? Szoktatok tartani szünetet, ha igen hány év után ajánlatos ?

A normális válaszolóknak előre is köszönöm válaszaikat.


2014. jan. 10. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én Marvelont szedtem (több gyengébbet kipróbáltam, nem váltak be, csak ez a "lórúgásnyi" hormontartalmú), 15 éves korom óta, 7 éven át folyamatosan (szintén rendszertelen ciklus miatt: hónapokig nem volt, majd hetekig nem állt el vérzéscsökkentő és méhösszehúzó nélkül, a vérveszteség-gyengeség miatt sokszor összeestem és elvitt a mentő). Évente jártam természetesen szűrővizsgálatokra, az orvos nem javasolt szünetet. Tartós párkapcsolatban éltem, így tulajdonképpen nem is bántam, hogy nem kell abbahagyni, de egyre inkább erősödött a fejgörcsök intenzitása és sűrűsége, lényegében teljesen elveszett a libidóm (képtelen voltam szexuálisan egyáltalán valamennyire is beindulni), s akkor éreztem, hogy nagy a baj. A fejfájást nem vette ki semmi, és hetente többször jelentkezett. Akkor a dokim leállított a tablettáról két hónapra (addig Pharmatexszel védekeztünk megszakítás mellett); a fejfájás eltűnt, a libidóm az egekben volt, lényegében állandóan a partneremre vágytam. A 2-3 hónap leteltével felírt az orvos Nuvaringet (hormongyűrű, ami helyileg hat, és nem megy át a szervezeten, valamint elég gyenge a hormontartalma), ami ugyan az elején kellemetlen volt -első hónapot végigvéreztem, másodikban nagyon feszült a mellem, de már pontosan jött meg- a harmadik hónapra tökéletesen beállt. Sem a fejem nem fájt, sem a mellem nem feszült, ideges sem voltam. Kivettem, 3. napra rá, megjött. Tartott 4 napig (negyediken már alig), azóta sincs vele semmi problémám.


Esetleg kérd ki orvosod tanácsát erről! Sok negatívat is hallottam erről, nekem a nagyon magas hormontartalmú tabi után szuper volt. :)

2014. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ne az alapján dönts, hogy mi mit írunk. Neten egy csomó mindent olvasni én most mondom a legtöbben onnan tájékozódunk... olvassuk a sok okosságot, hogy akár 10 évig is szedd nyugodtan mert ez már nem az amit anyáink szedtek (mindig ez a szöveg...). Nincs nagyon ajánlatos dolog, maximum ha valami változást veszel észre a szervezetedben de akkor meg azért... már eléggé késő. :D Szóval... belátásod szerint.

Nekem egy nődoki mondta, hogy évente kellene vérvételre menni, nem csak mikor először felírják. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem ezt előtte egy doki sem mondta. Nem kettőnél jártam...

Valamint, attól hogy 15 évesen rendezetlen volt a ciklusod, és most négy éve tabit szedsz... hát a tabi nem javít ám ezen, csak elfedi azt az okot, ami miatt neked nem volt normális ciklusod. Vajon miért? Ki tudja... Talán nem ártana a hormonokat vizsgálni.

Én két év után tartottam szünetet. Konkrét oka nincs. Épp egyedülálló lettem, néha volt candida fertőzésem, illetve erősebb hüvelyfolyásom, bár ugye ez nem feltétlen a tabi hibája, de gondoltam esetleg ezen is változtat.

2014. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orvos javaslatára nem tratok.. At mondta ha babat akarunk, vagy 10 év múlva..( 15 évig ajánlott maximum szedni az enyémet..)
2014. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenképpen kell bizonyos időközönként szünetet tartani. A sok hormon (akármennyire is ráírják, hogy minimálist tartalmaz) megbolondítja különben a szervezetet.
2014. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!