Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille-t szedek. Kihagyhatom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille-t szedek. Kihagyhatom és következő mensturációm után szedhetem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most fogyott el az első 3 hónapos. De mióta szedem mikor kimaradtak az 1 hetek akkor sosem jött meg viszont ahogy elkezdtem szedni 20 napig megvan állandóan és már kicsit rossz. Most pont az 1 hetes szünetemben vagyok szombaton kell bevennem az elsőt, de most kihagynám hogy jobb legyen.

És megvárom mikor most a következő hónapban megjön és akkor újra megveszem és elkezdem szedni de most 3 hetet szüneteltetni akarom. Ilyet lehet? a doktorom azt mondta mikor először felírta hogy akkor kezdjem el az első tablettát mikor megjön. Ha most kihagyom 3 hétre a fogamzásgátlót és megvárom mikor újra megjön abból lehet baj? Beszéljek a doktorral vagy nyugodtan megcsinálhatom?

(addig úgysem lesz semmi aktus és ha lenne is védekeznénk)

Bezavarhat esetleg nem védene ha kihagynám a 3 hetet és úgy újrakezdeném?

18/L



2014. jan. 9. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában azt mondják,hogy bezavarhat a szervezet működésébe ha csak rövid időre abbahagyják és utána újra elkezdik szedni.Persze én is csak hallottam ezt. Szerintem jobb lenne megkérdezni a nőgyógyászod meg ezeket is elmondani,hogy ilyen sokáig megvan meg,hogy a szünetekben nem jön meg.Én is Dienille-t szedek és nekem még sosem voltak ilyen bajaim.18L
2014. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs garancia rá, hogy meg fog jönni egyből rendesen, normálisan, miután abbahagyod. Lélekben készülj fel erre is. Azaz arra, hogy nem tudod ilyen rövid idő múlva folytatni a szedést. Mondjuk nem is ajánlanám.

Abszurd, hogy 3 (!) hónapig tűröd ezt a komoly mellékhatást, és még mindig folytatni akarod. Legalább kérj másfajta tablettát! Erről ordít, hogy nem neked való!

2014. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
DEHOGY IS CSINÁLD!!! MI VAN??? EZT ÍGY NEM LEHET! Ha folyamatosan vérzel 3 hónapig a tabi mellett, akkor meg keresd fel az orvosod!
2014. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, mellesleg eleve nem lehet 3 hétre leállni egy fogamzásgátló tabival, majd újra kezdeni!! Ha abbahagyod, várnod kell pár hónapot, no meg nem árt ha rendbe jön a ciklusod. De miért nem tudsz ilyen dolgokat, ha tabit szedsz? ALAP! Eleve nem való neked ez a tabi, hiszen ez nem normális.
2014. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utána jártam és mindenki azt mondta hogy normális az első pár hónapban az ilyen baj. Volt akinek rosszabb is volt. És ez a 2 hetes vérzés nem jár fájdalommal és nem erős gyenge és van nap mikor nem vérzek és van mikor igen.

Nem való nekem tabletta? Le lehet támadni, de mivel nekem alapból nem volt beállva a menstruációm és néha 1 hétig néha 2-3 napig tartott így most ez a több nap nem zavar elvileg a következő 3 hónap után ez rendbe jön. Csak tudni akartam hoyg ki lehet e hagyni 3 hetet. De akkor majd a doktorral megbeszélem hoyg legyen tovább. És köszönöm azoknak akik normálisan válaszoltak.

2014. jan. 12. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Te tudod.

Mondjuk eleve nem szabadna hormonális fogamzásgátlást alkalmazni úgy, hogy még nem állt be a menstruációd. Az alap orvosi képzés során is kitérnek erre, nem csak a leendő nőgyógyászoknak tanítják ezt meg.

2014. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont azért kaptam hoyg beálljon... de a doktorom elég idős lehet fogalma sincs róla ami hát nem vicces... Abbahagytam 3 napja azóta semmi vérzés és semmi baj nincs. Majd beszélek a doktorral és elmegyek hozzá. Lehet felír újat de ha nem akkor inkább még hagyom ezt mert 20 napi vérzés azért nem túl kellemes.
2014. jan. 13. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!