Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ovszer vagy spiral? Melyik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ovszer vagy spiral? Melyik a jobb megoldas?

Figyelt kérdés

2 honapja szultem az elso babat,nem akarunk tobb gyereket.

Sajnos nem alkalmazhatok olyan fogamzasgatlo keszitmenyt,ami hormont tartalmaz,igy a tabletta,huvelygyuru stb. kilove.

Ket megoldas kozul valaszthatok (a muvi meddove tetelt leszamitva): ovszer es spiral.

Nagy a dilemma,mert mindket modszernek van elonye,de sok hatranya is.

Az ovszer praktikus,mert nincs semmilyen mellekhatasa az egeszsegre es ha megis terhes lennek,a magzatra sincs karos hatasa.Hatranya,hogy egy tartos kapcsolatban nem a legkenyelmesebb megoldas.

A spiral elonye,hogy 3 evre megoldja fogamzasgatlas kerdeset es a mindennapokban semmi teendo vele,szexnel eszrevehetetlen.Hatranya,hogy sokaknal fajdalmasabba valik a menses,nagy a kockazata,hogy ha megis terhes leszek akkor komplikaciok lepnek fel,pl. mehen kivuli terhesseg,veteles stb.

Nem tudom,mi a jobb megoldas.

Szerintetek?


2013. dec. 30. 23:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez egy hiteles forrás, hiteles Pearl-indexszel:


Nincs fogamzásgátlás - 85

Megszakításos védekezés - 35

Naptár-módszer - 14-40

Spermicidek - 5-20

Méhszájsapka - 7-11

Óvszer használata - 3-4

Női óvszer - 1-5

Pesszárium spermiciddel - 2-3

Hőmérőzés - 0.5-3

Injekció - 0.03-2

Hormonális IUD - 0.05-0.1

Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5

Sterilizáció - 0.1-0.3

Implantátum - 0


Elképzelni sem tudom, azon az oldalon miért olyan alacsony a hüvelytablettáé, de az kizárt, hogy annyi legyen. Nőgyógyászaton dolgozom, van róla fogalmam.

2013. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem ertem akkor, mert most rakerestem es tobb oldalon is 0,75 koruli ertek szerepelt,koztuk egy olyanon is,ahol egy nogyogyasz neve alatt jelent meg a cikk...Gondoltam arra is,hogy esetleg spirallal vagy pesszariummal kombinalnam.
2013. dec. 31. 18:14
 13/13 anonim válasza:
én 2 ismerősömtől is hallottam, hogy a pharmatexből baba lett. én is használtam egy ideig(nem lettem terhes), de sok rosszat olvastam róla ,ezért már nem használom.
2014. máj. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!