Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ovszer vagy spiral? Melyik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ovszer vagy spiral? Melyik a jobb megoldas?

Figyelt kérdés

2 honapja szultem az elso babat,nem akarunk tobb gyereket.

Sajnos nem alkalmazhatok olyan fogamzasgatlo keszitmenyt,ami hormont tartalmaz,igy a tabletta,huvelygyuru stb. kilove.

Ket megoldas kozul valaszthatok (a muvi meddove tetelt leszamitva): ovszer es spiral.

Nagy a dilemma,mert mindket modszernek van elonye,de sok hatranya is.

Az ovszer praktikus,mert nincs semmilyen mellekhatasa az egeszsegre es ha megis terhes lennek,a magzatra sincs karos hatasa.Hatranya,hogy egy tartos kapcsolatban nem a legkenyelmesebb megoldas.

A spiral elonye,hogy 3 evre megoldja fogamzasgatlas kerdeset es a mindennapokban semmi teendo vele,szexnel eszrevehetetlen.Hatranya,hogy sokaknal fajdalmasabba valik a menses,nagy a kockazata,hogy ha megis terhes leszek akkor komplikaciok lepnek fel,pl. mehen kivuli terhesseg,veteles stb.

Nem tudom,mi a jobb megoldas.

Szerintetek?


2013. dec. 30. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én az óvszerre szavazok.bár sok pasi ha idegen számára az óvszer nem tudja megszokni,aki eddig a nélkül csinalta:)
2013. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
hüvelygyűrő, amiben nincs hormon ?
2013. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszi mindket valaszt!

Letezik olyan huvelygyuru,amiben nincs hormon? :-O

Errol meg sosem hallottam,de rakeresek neten,mert lehet,hogy ez lenne a legidealisabb.

2013. dec. 31. 00:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne keresd, nincs olyan, téved a 2-es.


Egyébként: óvszer.


A nem hormonos spirál folyamatos gyulladást tart fent a méhedben; be is nőhet; a fogamzást nem akadályozza meg, csak a beágyazódást...


Még a pesszárium jöhet szóba.

2013. dec. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is az óvszerre szavazok.
2013. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
óvszer és komoly párkapcsolat... nekem fura! persze az egészség fontosabb, de találjatok ki vmit sztem..
2013. dec. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
2013. dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem hormonos spirált soha, senkinek. Egyrészt, elég sokan esnek teherbe mellette, másrészt még gyakrabban okoz méhgyulladást.


Óvszer helyett inkább ajánlanám nektek a pesszáriumot spermiciddel + naptármódszert (persze ha ismered magad eléggé hozzá), peteéréskor pedig gumi.

2013. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a valaszt!

A valaszado,aki belinkelte a cikket a nem hormonalis modszerekrol,megoldotta a problemamat :-)

A pharmatex huvelytabletta tokeletes valasztasnak tunik :-)

Korabban is tudtam,hogy vannak spermicid keszitmenyek,de abban a tevhitben eltem,hogy ezek megbizhatatlanok,most viszont lattam,hogy nagyon is jo a Pearl-indexuk.

Nagyon koszonom mindenkinek es BUEK! :-)

2013. dec. 31. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tévhitben éltél, mivel a spermicidek teljesen megbízhatatlanok! Szerinted miért létezik az a kifejezés, hogy pharmatex-baba? Miért akarják betiltatni a nők félrevezetése miatt?

Elmondom: nem azért, mert megbízható lenne.

2013. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!