Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vajon terhes lehetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Nos. Fogamzasgatlot szedtem es tartottam 7 napos szunetet. Az utan, vasarnap, el kellett volna kezdem az uj csomagot.4 nap mult el azota es nem szedtem be, de parommal kozosultunk es belem is elvezett.Engem most konkretan az erdekel, hogy van e ra esely, hogy terhes maradtam? Es mikor csinalhatom meg a tesztet, mert most eleg ideges vagyok. Nem is baj, ha terhes maradtam, de megis erdekel. Szerintetek?
2013. dec. 12. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2013. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ismerd meg a magyar nyelvtant. Nem terhes maradtál, hanem teherbe estél. És simán.
2013. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
En elnezest kerek,hogy a magyarom nem kituno,mivel nem vagyok magyarorszagi magyar... Ket nyelvet beszelek es azert kisse elfeledkeztem a szavak helyes kimondasarol... Es szerintetek mikor csinaljam meg a tesztet?
2013. dec. 12. 21:25
 4/14 anonim ***** válasza:
konzultálj a nődokiddal aki felírta a tabit!!
2013. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy a nogyogyaszom eleg ideges tipus es hisztis... Inkabb megvarnam,amig biztos leszek benne,hogy ugy van.. :/ Talan nem a legjobb otlet,de hat...
2013. dec. 12. 21:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát, az akció után 2 hétre jó venni tesztet, akkor már biztosan kimutatja. Van olyan, amelyik azt írja, hogy már a következő nap is meg lehet csinálni a tesztet, de korántsem lehet az pontos.
2013. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Van olyan, amelyik azt írja, hogy már a következő nap is meg lehet csinálni a tesztet"


Ilyen teszt NINCS. :)

Maximum azt írhatja, hogy "már 1 napos terhességet kimutat", de az nem ám az aktus után egy nappal van, hanem ha beágyazódott a magzat.

A kb. 14 nap korrekt. Legalább annyit érdemes várni.


Kérdező!


Most baj vagy nem baj, ha terhes leszel?

Esélyed természetesen van rá, hisz már a szünetben sem voltál védett, mivel nem folytattad a tablettát.

Ha baj, miért nem mégy sürgősségi fogamzásgátlóért?

2013. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem baj,az utobbi idoben nagyon is szerettem volna gyereket,csak baratommal ugy beszeltuk meg,hogy meg ne,amig nem lesz rendes munkank,mert a gyerekunknek csakis a legjobbat akarjuk nyujtani.. vele is beszeltem errol,es vallalnank.. tokeletesen megvagyunk,8 honapja egyutt elunk es hat miert ne.. azt mondjak,a gyereket akkor a jo "csinalni",amikor a legerosebb a szerelem.. csak azert megis aggaszt,hogy lehet e baja a babanak,ha megis teherbe estem,mivelhogy szedtem a fogamzasgatlot is..
2013. dec. 12. 23:17
 9/14 anonim ***** válasza:

"aggaszt,hogy lehet e baja a babanak,ha megis teherbe estem,mivelhogy szedtem a fogamzasgatlot is.."


Nem szedted. Pont ezért eshetsz teherbe. A gyógyszer 1 nap alatt kiürül, nincs utólagos hatása az esetleges magzatra.

De még ha gyógyszerszedés ALATT is lettél volna terhes, se lenne semmi baja. A mai gyógyszerek nem okoznak magzati károsodást (persze feltéve, hogy nem az egész terhesség alatt szeded, hanem pár héten beül ráeszmélsz).


Amivel lehet, hogy te is kevered a dolgot az az, hogy:

cseppet sem biztos, hogy terhes vagy/leszel,

az is előfordulhat, hogy a tabletta után nem indul újra egyből a természetes ciklusod, de nem azért, mert még mindig benned van a hatóanyag, hanem azért, mert a tabletta annak idején leállította a saját ciklusodat és időben telhet, míg a szervezet ismét magára talál.

2013. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A PM-edből:

".. ezert arra gondoltam,hogy az orvossag is hathat ra"


De minek vonsz le ilyen (téves) következtetéseket?

Miért nem kérdezel, ha nem tiszta valami?


NEM ÁRT!

Azért mondta, hogy imádkozz, mert feltételezte, hogy nem akarsz gyereket, és miután hibáztál, akkor és ott imán kívül már nemigen tehettél volna semmit ennek érdekében.


Most se kell számolgatnod!

2013. dec. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!