Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 évesen lehet fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 évesen lehet fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Hogy jelentsem be otthon?

Milyen folyamat következik,ha ki szeretném íratni.(nőgyógyász megvizsgál...?????)

Milyen mellékhatások lehetnek?

Mi a hátránya...?


2008. júl. 12. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
ÖÖÖÖÖ, igen, elméletben lehet iratni, de 15 évesen még tök korai. Nem hiszem, hogy beállt már a ciklusod, és ez egy kicsit összefogja zavarni. Ha mindenképpen akarod, akkor el kell menni a nögyógyászhoz, sztem 15 évesen kell szülő is. A doki meg fog vizsgálni, vért venni stb és utána kiválasztja a neked megfelelőt. Nos, mellékhatások. Én fél éve szedem, 21 vagyok. nekem nem volt semmi drasztikus, bár egyszer váltanom kellett, mert az elözötöl nagyon rosszul voltam, fájt a hasam, a lábam, a fejem és hányingerem volt. Van, aki hizik tőle, van, aki pattanásos lesz, de ez nagyon ritka. Poz. hatások, hogy rövidebb lehet a menzeszed, kevésbé fájhat,sőt a pattanások is szünhetnek. Beszélj anyuddal, de sztem ellenezni fogja.
2008. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lhetni éppen lehet,de nem túl egészséges...

15 évesen még nem fejeződtek be a tested változásai.Egy adag hormon nem tesz neki túl jót.

Ennyi idősen én is meg voltam őrülve,h szedjek,aztán a nőgyógyász lebeszélt...Várjunk még egy évet. (lett abból több is.)

Mellékhatások?Sokféle.Van aki hízik,van aki fogy,van akinek nő tőle a cickója,van akinek elmúlnak a pattanásai,van akinek kijönnek. A felírása előtt van egy sima nőgyógyászati vizsgálat,majd (orvosfüggő,nem mindenhol) vérvétel.

De gondolj csak bele:elkezded szedni 15 évesen- a tested még fejlődik.Szeded minimum 10 évig,m előbb nyilván nem akarsz gyereket.10 évig hormonokat juttatsz minden nap a szervezetedbe.NAgyon sok esetben nem olyan könnyű utána teherbe esni,sőt...

Szóval jól gondold meg!Annyira nem nagy macera az a gumi.És lényegesen kevesebb a mellékhatása.

2008. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15 évesen én még nem ajánlanám ráérsz még pár év múlva.

de ez az én véleményem.:)

2008. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Najó, nem azt mondom, hogy gratulálok a lánynak, de gondoljatok bele, hogy inkább szedje a bogyót, és csinálja biztonságosan, minthogy abortuszra kelljen mennie.

Ismerősömnek nem akarta megengedni az apukája, és a nőgyógyász megmutatta apukának, az abortuszra váró lányok listáját...

A kérdezőnek pedig: a nőgyógyász mindent elmond, és ha élsz nemi életet akk érdemes elmenni, egy vizsgálatra, aztán majd minden egyéb kérdésedre is válaszol.

És ismétlem nem arra buzdítom, hogy szexeljen, meg ilyesmi..

2008. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Láttam én már 13 éves lányt is szedni, és mégis normális nő lett belőle :)

És igen, megvizsgál, de amúgy minden normális nő évente egyszer elmegy nőgyógyászhoz, miután megjött neki. Ezt ajánlom Neked is, a nők harmada mindenféle problémákkal szenved életében legalább egyszer, aminek tetemes részét el lehet kerülni rendszeres nőgyógyász látogatással.

Otthon bejelenteni inkább azt gáz, h már nem vagy szűz :D

Előny/hátrány, gyógyszere válogatja, de nőgyógyász tudja jól elmondani, meg rá van írva tájékoztatóra.

2008. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én 15 éves vagyok és énis fogamzásgátlót szedek már több mint fél éve!a tinédzer ambulanciára elmész kivizsgál vért vesz és a nekd megfelelöbb gyógyszert kiírja!;)
2008. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet, és egyeseknek kell is. A barátnőm például 15 évesen kezdte el szedni, mivel a doki ezt találta megoldásnak a problémáira. Kétszer-háromszor tartott szünetet, pár hete kezdte újra szedni.

Nagyon remélem, hogy később nem lesz negatív hatással a teherbeesésnél.

2008. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :)
2008. júl. 14. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!