Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 hete 72 órás tablettára...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 hete 72 órás tablettára lett volna szükségem, meglepően lekezelően bántak velem, ahogy kiderült, mit szeretnék. Más is járt így?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok a párommal, most fordult elő először, hogy elfelejtettem a tablettát (kettőt is, miért is ne), így jobbnak láttam beszerezni egy 72 órás tablettát. Az első kórháznál, ahová telefonáltam azt mondta a hölgy, hogy előtte komplett rákszűrést kell csinálniuk, ez 3 nap múlva lehetséges, menjek be akkor. A munkahelyemhez tartozó nőgyógyászaton 4 nappal később tudtak volna fogadni. Végül egy másik kórházban be tudtam menni az ügyeletre. Ami meglepett, hogy onnantól kezdve, hogy elmondtam, mire van szükségem, lekezelően beszéltek velem, mintha egy felelőtlen tizenéves lennék (25 vagyok), a betegfelvételis meg is jegyezte, hogy "nem utólag kéne gondolkodni". Egy gyakornok doktornőhöz jutottam be végül, aki talán fejben összekeverte a szituációt azzal a résszel, ahol abortuszról kell lebeszélnie valakit, arra koncentrált: miért nem illene most egy kisbaba az életünkbe, miért érzem úgy, hogy nem akarom bevállalni... A tablettáról hiába kérdeztem, nem adott felvilágosítást, csak annyit mondott, ha akarom, felírja, ha akarom beveszem, ha nem akarom, akkor pedig nem. Nem csinálnám ezt még egyszer végig, megalázó volt az egész, az asszisztensnők stílusa különösen. Ezután választottam egy magándokit a kórházban... és csodálatos módon a hölgyek, akik 2 héttel korábban megjegyzéseket tettek, most udvariasak voltak és mosolygósak. Nektek is van hasonló tapasztalatotok? Tényleg én voltam a felelőtlen liba, ahogy éreztették? :-(
2013. okt. 15. 07:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az orvosok nagy része egyébként tényleg kedves, de ha mást nem, akkor legalább közömbös. A probléma legtöbbször(tapasztalatom szerint 10ből 9szer..) a nővérkékkel, asszisztensekkel van.


Sajnos van egy nemi betegségem, amit nem nemi úton kaptam el. Magándokihoz mentem, de nem a magánrendelőjébe(oda csak a legközelebbi alkalommal...), hanem az sztkba, ahol szintén dolgozik.

Amikor a nővér meghallotta, hogy mi bajom, akkor olyan fejet vágott, és megjegyzéseket tett (csak én hallottam), hogy azt hittem menten képen törlöm.


A nődokim meg óvatosan megkérdezte, hogy lefeküdtem-e mással a páromon kívül, de láttam, hogy ő is kellemetlenül érzi magát a kérdéstől és semmi megvetés nem volt a tekintetében. Mondtam, hogy senki mással, viszont mostanában sokat betegeskedtem, nagyon leterheltem magam és ráadásul egy hetet voltam egy olyan helyen, ami minden volt csak higénikus nem.


Azt mondta, hogy nem csak nemi úton lehet elkapni, hanem ha kilövöm az immunrendszeremet (mint ahogy azt tettem), akkor ez könnyen előfordulhat.


A nővérkét ez se hatotta meg, ugyanúgy vágta a pofákat...


Tehát lényegében fordulhatsz orvoshoz bármi nőgyógyászati PROBLÉMÁVAL! akkor ezt kapod.


Mert egy tisztességes nőnek soha semmi baja, nem kap el semmit, rutinvizsgálatra se kell járnia, rendesen védekezik, sose történik baleset, és ha mégis, akkor meg vállalja és hát megtartja, ha baba lesz..

Azért kíváncsi lennék a nővérkék életére ilyen szempontból...

2013. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es válaszoló! Épp emiatt próbáltam érdeklődni a gyakornok doktornőnél is, mi lenne a helyes megoldás. Erre kaptam azt a választ, hogy ha akarom beveszem, ha nem, nem. Tájékoztatás nulla, csak az esetleges terhességről kérdezgetett. Végül eltettem a receptet, de nem váltottam ki, nem vettem be a tablettát. Mivel 1-2 éven belül úgyis szeretnénk babát, párommal arra jutottunk, hogy bár még várnánk, hogy minden a lehető legjobb legyen majd neki, de ha korábban akar jönni, jöjjön. Még egyszer biztosan nem teszem ki magam ilyen lealázó hercehurcának. Tényleg azt éreztem, amiről ti is írtatok, tisztességes nőnek ilyen gondja nem lehet és ők kb. felsőbbrendűként viselkedtek.
2013. okt. 15. 12:15
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

De basszus fogamzásgátló mellett nem lehet az bevenni!!!!!

Amúgy nekem nem volt ilyen tapasztalatom. De fogamzásgátló mellett nem is akarnék olyan tabit felíratni!

2013. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8%
Azért voltak bunkók, mert ez nem ügyeletre való probléma. Napközben elmész a háziorvoshoz, és feliratod a tablettát. Hozzánk is jönnek állandóan éjjel 2-3kor esemény utáni tablettáért. Ez azért 72 órás tabletta, mert nem kell azonnal az "esemény" után bevenni, van rá 3 napod. És érdekes, mindenkinek éjjel jut eszébe, hogy 2 hete folyása van, meg viszket, de nem akarta kivárni napközben a sort, és gondolta ilyenkor úgysincs senki előtte, és ezt így elő is adja... Na az ilyen emberek miatt bunkók az asszisztensek.
2013. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nemrég költöztünk, még nem volt módom háziorvost váltani, így a sajátom az ország másik végében lakott, amikor ez történt. Nem zaklattam éjjel senkit, munkaidőben odatelefonáltam, hogy hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani.
2013. okt. 15. 13:48
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves EÜ-s védelmező. Én sok -sok évet lehuztam az egészségügyben.És nem műszakos voltam. 20 évig ügyeltem.Nézz utána kérlek,mi is az ügyeletes orvos,vagy akármilyen szakdolgozó feladata.mi tartozik ügyeletes munkába.az hogy sok eü dolgozó nincs tisztában a feladatával na ez a probléma.Ez azért van mert a 90-es évtől napjainkig kikerülő semmirekellő Orvos csapat nincs tisztában azzal,hogy az ügyelet ugyanugy munkaidő,mint a napközbeni 8 óra.Igen tudom most jösztök a szöveggel,hogy akut eset meg stb.. mindenkinek más-és más a baja.és tudod egy nem várt terhesség is lehet probléma. És igen aki nem akarja megtartani a babát akkor az megpróbál mndent megtenni annak érdekében hogy ne is foganjon meg.Később a TB-nem sem lenne jobb egy terhességmegszakítás mivel sokkal költségesebb,mint éjjel egy szert felírni.az ügyelet nem alvászatra,meg viháncolásra való. És igenis ha az adófizető állampolgár,akitől egyértelműen TB-t is fognak éjjel bemegy egy eseményutánniért,akkor ne legyen kunszt 2 embernek /orvos ,asszisztens/ megoldani ezt,mert a nem kivánt terhességgel később altatóorvos altatóasszisztens,műtősnő mütőssegéd,és az operatör, számolsz????? 5 ember lesz vele lefoglalva.Mert a terhességmegszakításhoz ez a minimális létszám benn. Az anyagok és eszközök használatárol nem is beszélek.Mi is az olcsóbb akkor? felirni5 perc alatt egy szert,vagy veszélybe sodorni egy magzatot ,egy terhes nőt,és lefoglalni egy műtőt,benne 5 fővel.
2013. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Tilos fogamzásgátló mellett esemény utánit bevenni. Ezzel a húzásoddal valószínűleg elrendezted, hogy soha ne lehessen gyermeked.
2013. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%
Felfogta itt valaki, hogy végül nem váltotta ki a tablettát?
2013. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Tessék, utánanéztem: Az orvosi ügyelet feladata alapvetően a sürgősségi esetek ellátása. Azaz elsősorban frissen kialakult betegségek, vagy már meglévő betegség állapot-rosszabbodása esetén kell mindenképpen az ügyelethez fordulni, amikor azonnali beavatkozás nélkül fennáll a tartós vagy maradandó egészségkárosodás veszélye.

Nyugodtan lehet szidni, lehet küldeni az üzeneteket. Én nem védek senkit, főleg nem az asszisztenseket, ugyanis szerintem is 1-2 kivételével bunkó mind (legalábbis azon a klinikán ahol én dolgozom), fáj nekik ha meg kell mozdulni...állandóan csak panaszkodni tudnak, pedig ha nem jön senki éjjel akkor alhatnak. Az ő feladatuk elirányítani a betegeket, mégis éjjel az épületben kóvályognak akik szülni jönnek, mert az asszisztens nem képes felkelni és elkísérni őket a szülőszobáig (pedig benne van a munkakörükben ez is)...szóval kár azon kiakadni, hogy valakivel lekezelően bánnak.

2013. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
nagyon kicsi az esélye h igy terhes leszel.. de végülis mindegy, mert nem arról van szó h nem akarsz egyáltalán, vagy h kalandoznál még, hanem lebetonoztad magad egy pasi mellé.... nem úgy, mint én. én nem vállalnám ebben az esetben, de neked megvan a háttered.. amúgy tényleg nem szabad bevenni akkor, ha szeded a tablettát, dehát ezt te nem is tetted meg..
2013. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!