Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 hete 72 órás tablettára...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 hete 72 órás tablettára lett volna szükségem, meglepően lekezelően bántak velem, ahogy kiderült, mit szeretnék. Más is járt így?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok a párommal, most fordult elő először, hogy elfelejtettem a tablettát (kettőt is, miért is ne), így jobbnak láttam beszerezni egy 72 órás tablettát. Az első kórháznál, ahová telefonáltam azt mondta a hölgy, hogy előtte komplett rákszűrést kell csinálniuk, ez 3 nap múlva lehetséges, menjek be akkor. A munkahelyemhez tartozó nőgyógyászaton 4 nappal később tudtak volna fogadni. Végül egy másik kórházban be tudtam menni az ügyeletre. Ami meglepett, hogy onnantól kezdve, hogy elmondtam, mire van szükségem, lekezelően beszéltek velem, mintha egy felelőtlen tizenéves lennék (25 vagyok), a betegfelvételis meg is jegyezte, hogy "nem utólag kéne gondolkodni". Egy gyakornok doktornőhöz jutottam be végül, aki talán fejben összekeverte a szituációt azzal a résszel, ahol abortuszról kell lebeszélnie valakit, arra koncentrált: miért nem illene most egy kisbaba az életünkbe, miért érzem úgy, hogy nem akarom bevállalni... A tablettáról hiába kérdeztem, nem adott felvilágosítást, csak annyit mondott, ha akarom, felírja, ha akarom beveszem, ha nem akarom, akkor pedig nem. Nem csinálnám ezt még egyszer végig, megalázó volt az egész, az asszisztensnők stílusa különösen. Ezután választottam egy magándokit a kórházban... és csodálatos módon a hölgyek, akik 2 héttel korábban megjegyzéseket tettek, most udvariasak voltak és mosolygósak. Nektek is van hasonló tapasztalatotok? Tényleg én voltam a felelőtlen liba, ahogy éreztették? :-(
2013. okt. 15. 07:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Magyar egészségügy. Mégis mit vártál? Csak éppen ez nem fogamzásgátlás, hanem politika kategória, ha ki akarod fejteni.
2013. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Másfél évtizedet dolgoztam az egészségügyben.Egy hatalmas műtőblokkban.Leesne az állatok mi megy ott valójában.Amit te tapasztaltál az semmi.Sajnos ez van.És ez ellen nincs mit tenni.Csak beteg ne legyen az ember mert.....
2013. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

anno nem jött a házi orvosom (ő pont rendelt és szokása volt órákat késni) ezért az asszisztens nőt kérdeztem meg, hogy mikor jön a doktornő, mert sürgősségi tabi kéne, mivel elszakadt a gumi.

Az asszisztens azonnal adott is előre megírt receptet, tehát szupergyorsan és minden megaláztatás mentesen megúsztam a dolgot.

2013. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Je Veux ***** válasza:
100%

Ne törődj vele.. Megjegyzem, ez még kevésbé felháborító.


Egyik barátnőm mesélte, szegény, rettenetesen sajnálom őt. Abortuszra kellett menni, hát mondanom sem kell mit kapott. Ott nem csak halka megjegyzéseket tettek neki, hanem mondhatni megkövezték. Ha ott vagyok vele, akkor biztos elküldöm melegebb éghajlatra. Mégis mit képzel az magáról? Igen, sokan megfordulnak ott fiatalok, akik felelőtlenek, őt viszont megerőszakolták.


Honnan veszi a bátorságot valaki? De még ha felelőtlen, akkor sincs ehhez joga.. Van aki erőszak miatt megy oda, van akinek becsúszott védekezés mellett és sajnos még nem teheti meg, vagy már a baba lenne a 4. és az nem fér bele.


Akiben semmi empátia nincs, vagy abortuszellenes, az ne dolgozzon olyan helyen!

Felháborító.

2013. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
én is jártam már igy, de nem a 72 órás miatt, mert azt nálunk cask simán megveszed, hanem egy rutinvizsgálat során.... úgy bántak velem, mint egy darab hússal....:(
2013. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fizetsz szülésnél akkor megalázóbbat is kaphatsz . így műk9dik.
2013. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos szakmák, ahol az azt gyakorlók körében már az iskolában kinevelnek valami felsőbbrendűségi tudatot, ami felháborít. Szerintem e tekintetben az orvosok viszik a prímet. Már az egyetemen is abszolút észrevehető volt, hogy az orvosisok nem vegyülnek ám csak úgy a pórnéppel, de ha mégis, akkor nagy legszívesebben megcsapná az ember.


Magam is tapasztaltam már, hogy az orvos egész egyszerűen kreténnek néz, miközben cseppet sem szolgálok rá, ráadásul éppen kiszolgáltatottan fekszem a vizsgálóasztalon. A nővérke pedig az igazi feltörekvő birka, aki már csak seggnyalás okán is röhög az orvos összes beszólásán, miközben képtelen vénát találni és vért venni egy 26 éves pasitól!


Na most ha ehhez hozzávesszük, hogy a 72 órás tabletta általában tényleg egy képlékeny dolog - azaz még valahol igazuk is van -, akkor nem meglepő, hogy elengedik a gyeplőt, és habzó szájú hiénák módjára szedik szét a beteget. És még büszkék is pedagógiai eszközeikre, hogy a félisteni mivoltukkal most adtak egy löketet a buta kisembernek, hogy máskor gondolkozzon.


Nem általánosítok, szerintem az orvosok nagyobb százaléka normális, de a megítélést sajnos az ilyen esetek adják.

2013. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ennyi negatív tapasztalat van. Nem is igazán az orvos volt a bántó az én helyzetemben, inkább az asszisztensek, akiktől érdeklődtem és akiken át eljutottam a doktornőig. Tényleg úgy éreztem magam, ahogy az egyik válaszoló írta, mint egy "darab hús". Nemsokára szeretnénk babát, de kezdek félni :(
2013. okt. 15. 10:27
 9/21 anonim ***** válasza:
keress magándokit.. az úgy talán megfelelőbb
2013. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Azt tudod, hogy fogamzásgátló mellé be sem vehetnél 72 órásat???
2013. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!