Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Kihagytam egy tablettát a szedés harmadik hetében, nem szedtem tovább,pedig kellett volna, ráadásul a barátommal szexeltünk aznap is, meg utána is védekezés nélkül. A megvonásos vérzés jelentkezett. Ettől függetlenül lehetek terhes?
2013. szept. 16. 12:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mit szedsz?

Megjött a megvonásos vérzésed, nagy valószínűséggel nem vagy terhes. Persze jósok nem vagyunk.


Egyébként kétféleképpen járhatsz el ilyenkor. Vagy abbahagyod a 3. héten a tabletta szedését, és megtartod a 7 napos szünetet. Ekkor megjön a megvonásos vérzés, vagy pedig egyáltalán nem tartasz szünetet.

Egyébként ha 14 órára rá pótoltad, azért nagy valószínűséggel nem vagy most terhes.


És aki azt írta, hogy 3 hónapig nem szedhetsz gyógyszert, az olvassa el a betegtájékoztatót. :D

2013. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mirabella
2013. szept. 16. 14:26
 13/15 anonim ***** válasza:

Tehát két választásod van.

1. beveszed a kimaradt tabit, és nem tartasz szünetet.

2. abbahagyod a gyógyszer szedését és tartasz szünetet.


Nem teljesen jött le, hogy csináltad, de ha jól értettem, akkor te bevetted a tabit, és tartottál szünetet. Mivel megvonásos volt közben, jó eséllyel nem vagy terhes, de azért tesztelj egyet majd (kb. 14 napra a lehetséges teherbeesést követően).

És én a köv. levélnél azért még használnék 7 napig kiegészítő fogigátlást.

Persze 14h nem a világ, szerintem nem lesz gond.

2013. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. szept. 16. 14:32
 15/15 anonim ***** válasza:

"És aki azt írta, hogy 3 hónapig nem szedhetsz gyógyszert, az olvassa el a betegtájékoztatót. :D"

Azt nem írta, hogy ez mikor történt.

Ebben a hónapban vagy a múlt hónapban. Ergo én azt vettem ki a szavaiból, hogy kihagyott egy szemet és puff abbahagyta a fogamzásgátló szedését. Márpedig ennek meg te kérdezz orvosnál utána, hogy aki abbahagyja a fog. gátló szedését, annak utána várnia kell egy kis időt, míg újra elkezdi szedni.

Amúgy meg teljesen félreérthető volt, amit írt a kérdező.

2013. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!