Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hagyjam abba a fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyjam abba a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Nuvaringet használok már 1,5 éve. A párommal jelenleg haldoklik a kapcsolatunk, de esélyes, hogy együtt maradunk. Viszont én jelenleg nem kívánom (a gondok miatt, nem a fogamzásgátló a baj), az utóbbi 1 hónapban kb 2x szexeltünk.

Most jöttek még gondok, most már egyáltalán nincs kedvem vele szexelni, úgyhogy pihentetjük a témát..


Nem tudom, hogy van-e értelme abbahagyni 1-2 hónapra. Október közepén úgyis felraknék egy gyűrűt, mert lesz majd szalagavatóm, táncpróbák, ne akkor jöjjön meg, amikor fontos dolog van..


Mit tennétek a helyemben? Ráadásul elég drága ugye, 10.000 ft a 3 gyűrű, ez sem mellékes. Én nem tudok fizetni, nincs keresetem, a párom fizeti. De kicsit bunkóság, hogy nem szexelünk és fizeti..


2013. aug. 14. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a legkevesebb idő, amire abba lehet hagyni fél-1 év, különben fenn áll a meddőség veszélye.
2013. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam.. Viszont így meg feleslegesen használom.


Nem tudom eldönteni, mi lenne a jobb

2013. aug. 14. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs rá pénzed, akkor keress mást amire futja. Neked és mindig.

A hormon tartalmú dolgokat nem lehet (szabad) úgy használni, hogy most használom mert van pasim, aztán két hónap szünet mert épp nincs pasim, majd megismerek valakit és újra az egész. Szétcseszi az egész szervezeted. Maradj akkor inkább az óvszernél.

És a ciklusodat ne a táncpróbákhoz igazítsd! Tamponnal is lehet keringőzni. Az egészséged sokkal de sokkal többet ér ennél.

2013. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kioktatást, tisztában vagyok vele, hogy nem lehet úgy, hogy 1 hónapig igen, aztán 2 hónap nem, és stb.

1-2 hónap kihagyásról van szó maximum, mert most teljesen felesleges használom.


De mindegy, azért kellett ám a kioktató hangnem, anélkül nem ment volna. Mintha valami idióta lennék. De semmi gond.

2013. aug. 15. 13:24
 5/6 A kérdező kommentje:

És de, a táncpróbákhoz igazítom, mert amíg nem használtam a Nuvaringet, fel sem tudtam kelni az ágyból, annyira fájt. A super plus tampon meg 1 óráig SEM bírta.


Ennyit természetes ciklusomról, amit örököltem és nincs szervi bajom.

2013. aug. 15. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Óvatosan ezzel a néhány hónapra abbahagyod dologgal. Nem tudhatod, hogy hogy reagál a szervezeted a "külső behatás" hiányára, felborulhat az egész ciklusod, nem feltétlenül fog megjönni időben a következő. Sőt, szerintem valószínűbb, hogy nem fog. És így az 1-2 hónap szünet akár fél év is lehet, mert amíg nem jön meg, nem tudod elkezdeni újra szedni.

Szóval szerintem ha a bogyóval tűrhető a vérzésed, akkor maradj ennél a módszernél. Már most ki tudod számolni, hogy pontosan mikor fog megjönni. A szalagavató próbákat ki lehet bírni tamponnal, ha meg pont a szalagavatóra esne a menstruáció, akkor azt a betegtájékoztatóban leírtak alapján (amit ott is ír, hogy nem túlzottan ajánlott) eltolhatod.

Te a válaszod alapján nem csak a szex miatt szeded a bogyót, hanem mert nélküle elég gyötrelmes az az egy hét, szóval több érv szól amellett, hogy ne változtass, mint amellett, hogy igen.

20/L :)

2013. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!