Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi baj lehet ebből? Fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baj lehet ebből? Fogamzásgátló. FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok, tablettát szedek már egy éve, most vagyok a gyógyszerszünet utolsó napján, azaz ma kéne elkezdenem a következőt, de nem tudtam kiváltani, mert kölcsönadtam a pénzt egy nagyon jó barátomnak, aki úgy volt hogy mára visszafizeti, de még nincs meg neki a pénz, vagy szombaton, vagy jövő hét kedden tudja csak visszafizetni... Hónap vége van, és most nekem sincs még plusz pénzem erre..

Mi a teendő ilyenkor? Szombaton váltsam ki ha addigra visszakapom a pénzt és kezdjem el szedni szombaton? És ha csak kedden lapom vissza akkor kedden? Lehet ebből valami probléma? A barátom most nyáron külföldön dolgozik és csak szeptember közepén jön vissza. Addig nem leszek együtt senkivel.

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. júl. 31. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ki hagyod azt a pár napot, akkor szedd, ahogy van írva ott.

Ugye úgy van, hogy körbe van, hogy hétfő-kedd-stb.

És amelyik napon meg tudod venni, az napit vedd be.

De rendszeresen nem szabad ilyet csinálni, még ha csak most az egyszer, akkor nincs belőle baj.

2013. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ki a hónapot. Le van írva a betegtájékoztatóban, hogy mensikor kell kezdeni, nemde? Szóval úgy sem kezdheted el... Esetleg konzultálj orvossal, hogy érdemes-e hosszabb szünetet tartani, vagy egy hónap kihagyás baj-e?
2013. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, pont ma kéne elkezdenem az újat! Egy hónapot nem szeretnék kihagyni mert szeptemberben jön haza a barátom.. És most fordult elő ez először, és remélem, hogy utoljára.

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 31. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Értjük, hogy nem szeretnéd. De ahogy olvasom, egy hetet hagynál ki pluszban, nem egy két napot... Szerintem ez necces. Amúgy szerintem ne tőlünk kérdezd, mert úgy vélem nem nagyon találsz olyat, aki volt ilyen helyzetben.
2013. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Ha ma vagy a gyógyszerszünet utolsó napján, akkor nem ma, hanem holnap kell elkezdened szedni. Ugyanis a szünet 7 napból áll és a 8. napon kell elkezdeni a következő levéllel.

2. Ha nem szeded folyamatosan, vagyis kimaradnak szemek és utána folytatod, akkor hatását veszti és ugyanúgy kéne a kiegészítő védekezés. És persze felborítanád a szervezetedet!

2013. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így jártál, 1 hét késéssel nem szabad elkezdeni.

Ki kell hagynod egy kis időt, de csak 1 hónapot szintén nem szabad, mert nagyon káros. Minimum 4-5 hónapot kell emiatt kihagynod.


nőgyógyászati asszisztens

2013. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát, én ilyenről még nem hallottam..hogy 4-5 hónapot kéne kihagyni ez miatt...
2013. aug. 1. 17:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig így van. Ha már szünetet tartasz, akkor annak nem szabad 1-2 hónaposnak lennie.


Ja és köszi a lepontozást, gondolom ti tanultátok ezt. Meg gondolom ti dolgoztok nőgyógyászaton, ahol napi 2x legalább elmondja a doktor úr, hogy ilyenkor mit kell tenni.

2013. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!