Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerdától szedek antibiotikumo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Almaa22 kérdése:

Szerdától szedek antibiotikumot, csütörtökön este vettem be a következő levélről a fogamzásgátló tabit, pénteken pedig lefeküdtem a párommal. Lehet ebből terhesség?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Ha már a második levélnél tartasz, szerintem eléggé kialakult már a védelem. Nem hinném, hogy baj lenne belőle.
2013. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 bensdorp ***** válasza:
50%
Ha nem alkalmaztatok kiegészítő védekezést, igen, csökkent a fogamzásgátló nyújtotta védelem. Az antibiotikumkúra alatt és utána legalább egy hétig kiegészítő védekezés szükséges a nem kívánt terhesség megakadályozására. Érdemes probiotikumot is szedni.
2013. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez már a 7. levél, de ebből a fajta fogamzásgátlóból a második. Az antibiotikumot már nem szedem, de szedtem mellé probiotikumot. Akkor nem sok esélye van a terhességnek??
2013. febr. 17. 15:44
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kizárt, hogy teherbe estél volna. Megnyugodhatsz! :) De persze, ha mindenképp biztosra akarsz menni, vegyél egy tesztet.
2013. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon ideges vagyok! De biztos vagyok a páromba, hogy nagyon vigyázott és olvastam, hogy aki rendszeresen fogamzásgátlót szed, nem vehet be azt a 72 órás esemény utáni tablettát sem. Remélem nem lesz gond, köszi a válaszokat! :)
2013. febr. 17. 15:47
 6/21 bensdorp ***** válasza:
Tehát mégiscsak alkalmaztatok kiegészítő védekezést (megszakítás). Ez esetben tényleg nem kell aggódnod.
2013. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, megszakítás az volt. De azért ugy tudom, hogy ez nem egy 99 %-os módszer.
2013. febr. 17. 15:50
 8/21 anonim ***** válasza:
NEM VAGY AZ! NA! :D
2013. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Már kezdek megnyugoodni! :D Pedig nem vagyok egy idegeskedős fajta. Valaki fejbe kólinhatna! :D
2013. febr. 17. 15:54
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem foglak, ugyanis a kedves 62, illetve 55 %-kal rendelkező válaszolók rendre butaságot írnak.


Természetesen lehetsz.


1) Antibiotikum kúra alatt és utána hét napig kiegészítő védekezés kell.

2) A megszakítás még kiegészítő védekezésnek sem elégséges. Természetesen csökkenti az esélyeket, de nem nullára. Gumit kellene ilyenkor használnotok.

3) A probiotikum hogy jön ide? Az arra szolgál, hogy az antibiotikum által szétbarmolt bélflórádat helyreállítsa. Nincs fogamzásgátló hatása! Már hogy lenne!


Ugyanakkor minimális az esély.

2013. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!