Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerdától szedek antibiotikumo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Almaa22 kérdése:

Szerdától szedek antibiotikumot, csütörtökön este vettem be a következő levélről a fogamzásgátló tabit, pénteken pedig lefeküdtem a párommal. Lehet ebből terhesség?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 15:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy a probiotikumnak nincs fogamzásgátló hatása, nem is azért szedtem. Ugy tudom, hogy ha nem a peteéréses periodusba esik bele ez a dolog, akkor még kisebb az esély arra, hogy teherbe essek. Az én pete érésem csak 2 hét mulva várható. Szal reméleeem tényleg nem lesz semmi gond!
2013. febr. 17. 16:35
 12/21 bensdorp ***** válasza:
0%

#10

Kikérem magamnak, hogy butaságot írtam volna. ÉN egy szóval sem mondtam, hogy 0 lenne az esély a terhességre, még több fogamzásgátló módszer helyesen történő alkalmazásával sem csökkenthető 0-ra a valószínűség. Amit ÉN írtam:

- az antibiotikumkúra alatt és utána minimum 1 hét kiegészítő védekezés kell

- a kérdező ne aggódjon, mert bár az antibiotikum csökkenti a hatékonyságot, a megszakításos együttlét és a probiotikum segítségével a teherbe esés esélye újra minimális.


Vagyis ugyanazt írtam, amit te, kivéve a probiotikumról szóló értetlenkedést. Akkor most annak szerepéről is felvilágosítalak: az antibiotikum szedése azért csökkenti a fogamzásgátló hatékonyságát, mert a bélbaktériumok közreműködése szükséges a fogamzásgátló hormonok enterohepatikus körforgásban való részvételéhez, mely fiziológiásan jelentős mértékben járul hozzá a fogamzásgátláshoz szükséges plazmaszint eléréséhez. Ha a baktériumflórát antibiotikummal jelentősen pusztítjuk, a fogamzásgátló hormonok nem érik el a kellő koncentrációt a vérben. A probiotikum tehát azért szükséges, hogy helyreállítsa az elpusztított baktériumflórát, elősegítve ezzel a hatásos hormonkoncentráció elérését. Valóban nem fogamzásgátló hatású, de növeli a fogamzásgátló tabletta lecsökkent hatékonyságát.


Kérdező!

A fogamzásgátló meggátolja az ovulációt, a szedése alatt nem alkalmazható a naptármódszer, felesleges számolgatnod.

2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát feleslegees számolgatni, de igy jön ki előbb beszéltem az egyik patikus ismerősömmel. S köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. febr. 17. 17:27
 14/21 bensdorp ***** válasza:
Mi jön ki így?
2013. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A pete éréses időszakom.
2013. febr. 17. 17:31
 16/21 bensdorp ***** válasza:
De ha rendesen szeded a fogamzásgátlót, nincs befejezett peteérés. Ezzel csak akkor számolhatnál, ha nem avatkoznál be kívülről a hormonrendszeredbe.
2013. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, igen. Nah de remélem nem lesz semmi komplikáció, sok volt ez az idegeskedés mára. De megnyugtattatok és azt hiszem holnap a dokimat is felhivom.
2013. febr. 17. 17:35
 18/21 anonim ***** válasza:

"De biztos vagyok a páromba, hogy nagyon vigyázott"


Ha annyira biztos lennél benne, akkor nem tetted volna fel a kérdést.


Egyébként az AB nem csak úgy csökkentheti a tabi hatását, ahogy bendsorp leírta. Hanem bizonyos AB-ok a májban serkentik azokat az enzimeket, amik lebontják pl. a fogamzásgátlót.

Gyorsabban lebomlik --> csökken a hatás.


Nem értem miért nem lehet kibírni 2 hetet kotonnal...

2013. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 bensdorp ***** válasza:

#18

Ez az enziminduktor hatás antibiotikumoknál igen ritka, tulajdonképpen csak a rifampicinnél és rifabutinnál jelentős. És azért nem írtam le, mert feltételeztem, hogy nem tbc-je van a kérdezőnek, ugyanis ma már nem túl gyakori betegség - de legalábbis a fejlett országokbeli internettel rendelkezők körében nem az. :)

2013. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen, bizom a paromban, de hallottam erröl az elő váladékos cuccrol azért kérdeztem meg itt és egy gyógyszerész ismerősömet. Es tbc-s sem vagyok, torokgyulladasra kaptam az antibiotikumot.
2013. febr. 18. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!