Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Két napja kezdten el fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két napja kezdten el fogamzásgátlót szedni Sensonettét. Mennyit kell várni hogy gumi nélkül szeretkezhessek a barátommal (anélkül hogy teherbe esnék)?

Figyelt kérdés

Menzesz alatt kezdtem el szedni.Ne mondjátok hogy olvassam el a betegtájékoztatót, mert akár hiszitek akár nem, nem volt benne betegtájékoztató.Az orvosom meg szinte nem mondott semmit.

Az értelmes válaszokat és saját tapasztalatokat megköszönöm.


2013. júl. 10. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy a menszeszed alatt kezdted el szedni, de az nem mindegy, hogy melyik napon. Én is fogamzásgátlót szedek (Laurina), sőt a legjobb barátnőm is (Corenelle). Mindkettőnk betegtájékoztatójában ugyanaz áll. Ha a ciklusod első napján vetted be az első szemet, akkor azonnali védelmet nyújt, nem szükséges semmilyen kiegészítő védekezés. Ha a ciklus 2.-5. napján kezdted el, akkor pedig 7 napig kiegészítő védekezés kell (pl. óvszer). Ez a mostani fogamzásgátlóknál így működik. De egyébként hiába ez van írva a betegtájékoztatóba, az én orvosom pl. 1 hónap óvszert ajánlott mellé, hogy tuti-biztos legyen a védelem.
2013. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :)
2013. júl. 10. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ciklus hosszan még nem árt gumizni.
2013. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!