Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor hogy is van ez?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor hogy is van ez? Örökre rejtély marad? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Párszor olvastam itt, hogy sokan estetek teherbe fogamzásgátló mellett. Egy orvos a honlapján azt írta, hogy ha rendesen szedi a nő, és nincs semmi, ami csökkentse a hatását LEHETETLEN teherbe esni..azok, akik mégis teherbe esnek nem merik bevallani még maguknak sem, hogy olykor-olykor kihagytak egy-két szemet(véletlenül) vagy direkt teherbe akartak esni a párjuk tudta nélkül. Ezek elég súlyos vádak egy orvos szájából, miért mondana ilyeneket? A doki szerint már első nap véd, a gyógyszerész szerint kell egy hónap neki. Az egyik ismerősöm gyógyszerész, aki nemrég lecseszett, hogy miért szedem ezt a szemetet, hagyjam abba, ha jót akarok magamnak. Tudom, hogy a bogyó sem véd 100%, de olyan bosszantó, hogy ennyire megoszlanak a vélemények. Nem akarunk még pár évig babát, de abortuszra sem lennék képes. A barátom szerint felesleges fizetni a bogyókért, ha még így is aggódom. Miután belém élvezett folyton az járt a fejemben, hogy úristen, mi van ha mégis ott van egy petesejt :D Lányok, nektek mi a véleményetek erről? Nektek nincsenek kételyeitek, megbíztok a tablettában? Nyugodtan belétek élvez mindig a párotok? Terhességi tesztet szoktatok csinálni biztos, ami biztos alapon?:) Köszi!

2013. júl. 1. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ezek nem súlyos vádak, hanem ez igy van. én anno megbiztam a tablettában, ami a terhességmegelőzést illeti...
2013. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia !

Féltem a tabitól, de már nem .. percre pontosan tudom mikor jön meg.. bármikor belém élvezhet a párom, persze nem mindig kötelező, az olyan napokat amikor könnyen teherbe lehet esni, kihagyjuk, nem élvez belém.

Én pl.: 1 hónap után engedtem hogy belém élvezzen.

Van olyan ismerősöm aki 1 hét után engedte, van olyan ismerősöm aki 3 hónap után , és van olyan is aki abba hagyta a tabi szedését és még egy hét után is bele élvezett a párja. Én bízok a tabiban. Jobb mint a gumi, nekem az kényelmetlen, nem kívánom tőle a szexet. A megszakításos módszer sok ideggel jár. Nekem bejött a tabi .:))

2013. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
utolsó, te miről beszélsz? milyen napok vannak tabi szedése alatt, amikor könnyen teherbe lehet esni?:D ilyenkor mesterséges terhességi állapot jön létre a szervezetben, tehát NINCS peteérés, ergo nincsenek külön olyan napok se, amikor terhes lehetsz, sőt, a szünetben is véd.
2013. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez megmaradt bennem. És a gyógyszer szedése alatt is velem van. Nem kell leszedni a fejem.
2013. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt kell megérteni, hogy nincs két egyforma női szervezet, a fogamzásgátlókat viszont az átlag nőkre tervezték, nem tudják figyelembe venni az egyéni érzékenységet, problémákat.

Ha a hormonháztartásod nincs rendben, akkor könnyen lehet, hogy nem úgy hat a tabletta a felborult hormonrendszerre, ahogyan kellene, ezért van a tablettának is egy minimális hibaszázaléka - de ezt statisztikailag vizsgálják, és bizonyítottan nagyon kicsi (0,1-1%) körüli a teherbeesés esélye. Értelemszerűen tehát van NÉHÁNY (=nagyon kevés) olyan nő, akik tabletta mellett esnek teherbe, bár utólag már nem lehet megállapítani, hogy a nem megfelelő szedés, vagy más miatt.

Ugyanígy a mellékhatások is: egyénenként változó, hogy kinél hogyan jelentkeznek, vagy egyáltalán jelentkeznek-e.


Összességében tizenvalahány évet éltem eddig hormonális fogamzásgátlással. Csak jótékony hatásait tapasztaltam (kellemetlen mellékhatásokat nem), akkor estem teherbe, amikor terveztem.


A gond az, hogy a "kisebbség", akiknek gondjaik vannak a tablettával, jellemzően hangosabbak, akik meg minden gond nélkül szedik, azok nem beszélnek róla, mert minek?! (Gondolj csak bele: a híradók sem tudósítanak arról, ha egy repülő sikeresen landol, de arról, ha lezuhan, arról igen!).

2013. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A tabletta nem véd 100%ig ez tény. De ez le is van írva szerintem a tájékoztatóba. Én úgy tudom 1hét kell neki, hogy kiegészítő védekezés nélkül szeretkezhessetek. Én 4évig szedtem a gyógyszert (le van írva, h mindig ugyanabban az időben célszerű bevenni) nem lettem terhes tőle. Ha egy kimarad, vagy többet veszel be, vagy antibiotikumot szedsz, akkor kell a kiegészítő, mert akkor csökken a hatása. Ezeket be kell tartani, és akkor hatékony. Szerintem bevált módszer ez, persze 1000ből 1 még így is teherbe esik, mert előfordul. Nincs 100% biztos módszer, csak olyan ami 99.9%. És volt, hogy vettem terhesség tesztet, mert kimaradt egy, elszámoltam magam, de így sem lettem terhes. Szóval nyugodtan engedd el magad, ha betartod a szabályokat, akkor nagyon-nagyon kicsi az esély a teherbeesésre
2013. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én három évig szedtem, az első hónapban még aggódtam, mert senkitől nem tudtam megkérdezni, hogy az utolsó szem után mikor jön meg stb., de aztán megnyugodtam. Engem az egészségügyi kockázatai sokkal jobban zavarnak - ezért is hagytam abba. Teljesen felborította a pajzsmirigy működésemet, volt egy felszíni vénás trombózisom is.

Ha nálad ilyen mellékhatások nem jelentkeztek, akkor


A vélemények pedig mindenről megoszlanak, van aki az óvszer mellé is használ még spermicidet. Mondjuk minek, hiszen ha kiszakad, akkor a spermicid nem elég hozzá, hogy megölje a hímivarsejteket, úgyis kell az esemény utáni. Sőt, olyat is olvastam már itt, aki fogamzásgátlót szed, óvszert használ, és amikor kiszakadt, ment esemény utániért, de nem mondta meg az orvosnak, hogy tabit szed. Szerintem ez már beteges félelem. Ha odafigyel az ember, a fogamzásgátló megbízható. Az óvszer is. Azt meg egyikőnk sem tudja, hogy aki tabi mellett esett teherbe (1000 nőből 1 kb.), annak mi gyengítette a tabi hatását, hiszen nem voltunk ott.


Mindent összevetve szerintem nyugodj meg, szedd a tabit, ha neked bevált, és kész.


Egyébként sokan ajánlják a Nuvaringet, ezzel még az is kiküszöbölhető, hogy elfelejted bevenni a tabit.

2013. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Első: érdekes, de miért füllentenének a nők még itt is? Sosem tudjuk meg kik ők...

A többi nő érdekében elmondhatnák az igazat, tapasztalatokat, hogy esetleg mit csináltak rosszul stb. Ha ez így van, szerintem nem kellene rémisztgetni a jónépet :D Persze nem mondom azt, hogy ezek a nők hazudnak, éppen ezért is írtam, hogy akkor most hogy is van ez...sosem tudjuk meg :D

2013. júl. 1. 11:29
 9/15 A kérdező kommentje:
5-ös: ez a repülős hasonlat nagyon tetszett, így belegondolva tényleg igazad van :)
2013. júl. 1. 11:35
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:) Jó olvasni, hogy nálatok nem volt gond és bevált :) Szerencsére semmilyen mellékhatásom nincs, igyekszem megnyugodni és bízni :D
2013. júl. 1. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!