Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót akarok szedni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót akarok szedni de nem tudom elkezdeni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy hónapja voltam nőgyógyásznál írt fel gyógyszert de akkor se jött meg, legalábbis annyi volt, hogy 2-3 napig pár csepp vér (napi 2 kb), most kéne, hogy megjöjjön, úgyan úgy fáj a hasam, mint amikor megvan de nem tudom, hogy elkezdjem e szedni a fogamzásgátlót, mindig rendszertelen volt a menzeszem. Vélemény? Ötletek? 22/N
2013. jún. 5. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
hát elvileg az első és 5. naptól kell elkezdeni szedni és akkor 1 hónap után be is áll a menszeszed... viszont ilyen esetekbe nem mindig tudunk neked segíteni ha csak nem járt vki így menj el nőgyógyászhoz és kérdezd meg őt. :) én személy szerint elkezdeném az első nap,de nem vok orvos így ne fogadd meg a tanácsom :)
2013. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én2 évig szedtem már fogamzásgátlót. Magánnőgyógyászom van és most anyagilag nem férne bele, hogy elmenjek feliratni olyan gyógyszert amitől "rendesen" megjön. Most inkább az a kérdésem, hogy ha csak pecsételek elkezdhetem vagy várjak x hónapot míg rendesen megjön?
2013. jún. 5. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
22 évesen má rendszeresnek kéne lenni. Vlaózsinüleg van valami hormonális betegséged amit kezelni kéne. Endokrinológushoz menj ne nőgyógyászhoz. Sok esetben a fogamzásgátló még ront is a kiváltó betegségen. Járj utána, nagy az esély PCOS-ra vagy emelkedett prolaktinra vagy pajzsmirigy problémára..... Késöbb gondod lehet belőle ha majd gyereket akarsz.
2013. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
huh, a pajzsmirigyem az nem magas és nem is alacsony. Ennyi biztos. Az orvostól meg az eredményektől rettegek, de ha nincs más kiút akkor muszáj ezt választanom! Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 5. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:

ha 22 évesen nem jön meg rendszeresen,ne kezdj el fogamzásgátlót szedni...menj el nőgyógyászhoz és kérd,hogy vizsgáljon ki alaposan,mert ennek így rossz vége lesz...


de,hogy a kérdésedre is válaszoljak:én nem kezdeném el,csak ha rendesen megjön

2013. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az orvostól ne rettegj,nem fog kárt tenni benned...a vizsgálatok nagy része vérvétel és ultrahang lesz,egyik sem fáj,nincs mitől félned..az eredménytől meg végképp ne félj,az csak jó,mert meg fogja mutatni,hogy mit kell kezelni..kapsz pár tablettát és fél-1 év alatt teljesen rendbejössz..nem egy nagy cucc

22/N

2013. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendszertelen menstruációra nehogy elkezdj fog.gátlót szedni! Az orvosok szeretik ezzel elintézni, a sok buta, tájékozatlan páciens meg örül, hogy jajj hát beállt a vérzésem! Nem áll be semmi, az amúgy is rendszertelen ciklus lesz "lekapcsolva", és ha egyszer abbahagyod a gyógyszert, valószínűleg rosszabb lesz, mint most. Keress olyan nőgyógyászt, aki nem a tüneteidet akarja elfedni, hanem az okot akarja kideríteni! 23L
2013. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!