Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőm nem tudja, h be-e...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem tudja, h be-e vette a fogamzásgátlót ma és csak holnap tudunk menni a gyógyszerért! Ha szeretkezni akarunk akkor kell-e védekeznünk vagy sem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Most még nem kell (mivel a tabletta folyamatos védettséget alakít ki, tehát a korábbi szemek még védenek), de ha kiderül, hogy kimaradt, akkor a ciklus hátralévő részében alkalmazzatok kiegészítő védekezést.
2013. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha biztos akarsz lenni akkor gumi de amúgy meg hatnak a szemek:)
2013. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most még nem kell (mivel a tabletta folyamatos védettséget alakít ki, tehát a korábbi szemek még védenek), de ha kiderül, hogy kimaradt, akkor a ciklus hátralévő részében alkalmazzatok kiegészítő védekezést.



Hiába is próbálkozom, nem értem.. Amíg nem tudják, kimaradt-e, addig védenek az előző bogyók, de ha tuti lesz, hogy nem vette be, akkor már nem védenek?? Hol van ebben a logika?

Attól függ, melyik héten felejtette el.. Ha a másodikon, azt írják a betegtájékoztatók, hogy nem lesz gond a kimaradt tablettával, ha az első adandó alakalommal bepótolja, még ha kettőt is vesz be egyszerre. Ha az első vagy a harmadik héten van, akkor már gázos, és védekezni kell másképp is, sőt első hét esetén visszamenőleg is lehet gond.

2013. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3: úgy értettem, hogy mivel a korábbi szemek védelme már kialakult az adott napra (tehát nem fél nap alatt múlik el a fogamzásgátló hatás), ezért ez a nap ez még biztonságos.

De ha kiderült, hogy elfelejtette, és nem tudja pótolni időben, akkor a ciklus hátralévő részében (amikor már fél napnál több telik el a kihagyott szem óta) akkor már kell a kiegészítő védekezés.

2013. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

DE 4-es!


Az érvelésed csak akkor igaz, ha a 2. héten marad ki!

Ha az elsőn vagy a harmadikon, akkor az van, amit a 3-as ír!

Lehet baj a mai szexből!

2013. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De ha ugyanolyan hatóanyagú végig a gyógyszer akkor mindegy melyik hét!
2013. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De mégse mindegy!! Én sem értem, miért lehet feledékeny az ember lánya pont a második héten, a többin meg nem, de ez van!
2013. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!