Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SEGÍTSÉG? Ez normális, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SEGÍTSÉG? Ez normális, vagy menjek vissza az orvoshoz? Mikortól véd?

Figyelt kérdés

Rezia fogamzásgátlót kezdtem szedni 04.13-án. 12-én kezdtem menstruálni, szóval második napján kezdtem a gyógyszert. Általában 4-5-6 napig tart a vérzésem, viszont most még mindig barnás-véreses folyásom van. Ez normális még így az első hónapban vagy vissza kell mennem az orvoshoz?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mikortól véd? A betegtájékoztatóban az van írva ha a 2.-5. napon kezdem el, akkor 1 hét kiegészítő védekezés kell mellette. Viszont az orvos azt mondta az első hónapban végig védekezzünk óvszerrel. Tényleg nem biztonságos ha már most bennem megy el? Ma szedtem be a 9. szemet.

Köszönöm szépen aki válaszol, sokat segítene..:)


2013. ápr. 21. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Első hónapban normális a pecsételés, hozzá kell szoknia a szervezetednek.

Én a dokira hallgatnék, ha azt mondta egy hónap akkor az egy hónap!

2013. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 21. 21:50
 3/5 anonim válasza:
én is 04.13-án kezdtem el szedni,annyi különbséggel,hogy a menstruációm első napján és még nekem is ugyan olyan folyásom van.elvileg normális az első pár hónapban,én végigszedem ezt a levelet meg talán a következőt,aztán ha akkor is marad ez,visszamegyek orvoshoz :)
2013. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem "próbára" írta fel, mielőtt végzek ezzel a levéllel vissza kell mennem, hogy felírja többit / vagy mást. Megnyugodtam picit, hogy akkor nem annyira nem normális.:D
2013. ápr. 22. 20:43
 5/5 anonim válasza:

hát gondolom elolvastad a betegtájékoztatót,abban pedig ez van: A Rezia filmtabletta szedésének első néhány hónapjában nem várt vérzés jelentkezhet (a placebo-időszakon kívül). Ha ez a vérzés néhány hónapnál tovább tart, vagy néhány hónap után jelentkezik, orvosának ki kell vizsgálnia az okot.

tehát ebből nekem az jött le,hogy normális és másoknál is olvastam,hogy nekik is így volt,azóta pedig semmi gond:)

2013. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!