Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan mondjam el anyunak? (lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el anyunak? (lent)

Figyelt kérdés
Nemrég vesztettem el a szüzességem és szeretnék fogamzásgátlót szedni. Anyukám mondta hogy ha valami, szóljak neki és elvisz orvoshoz. De nem merem neki meg mondani. Vagy.... hogyan mondjam el neki? Mit mondjak neki? 15/L
2013. márc. 16. 15:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szexelni elég nagylány vagy. Felvállalni nem mered... ezzel valahol elismered, hogy mégsem helyénvaló a dolog. Orvos menni egyedül nem vagy elég felnőtt. Ahhoz sem, hogy megkeresd az árára a pénzt. Ezen azért gondolkodj el, és ha még mindig elég érettnek és okosnak gondolod magad, akkor állj oda anyád elé, és mond el neki szimplán. Ha olyan normális dolog, akkor miért lenne kiakadva...?

Fogamzásgátlót pedig ne szedj, húzzon a pasid gumit és nem leszel terhes. Sajnos nagyon sok orvos úgy írja fel ezeket a szarokat bárkinek, mintha cukorka lenne. Megsúgom, nem az. Én is elég csúnyán megjártam vele, pedig már jócskán tinikor után kezdtem szedni, és az ismerőseim közül jó páran még megjárták vele. Nem móka és kacagás. Egy lelkiismeretes orvos pedig eleve nem írja fel 17-18 éves kor alatt. Akkor is csak ha 2-3 éve szabályos a menzesze, nincs trombózishajlama, befejeződött a nemi érés, stb.

2013. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
35%
Azt nem értem hogy mi a fenéért vagytok így kiakadva.. Az én nagymamám 16 évesen már férjnél volt és szült, ráadásul az anyjával együtt... Lássatok már ne csak nézzetek!
2013. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%
Muter! Csőőő! unoka vagy nőgyógyász!
2013. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
38%
ne hallgass senkire, nem vagy k*rva. én 14,5 évesen vesztettem el, és még azóta is együtt vagyok a barátommmal. jövő hónapban leszek 18. lehet hogy korai volt, de más f*sz nem járt bennem soha, de most nem is ez a lényeg... szerintem ha még csak most vesztetted el, akkor még nem biztos hogy fogamzásagátlót kéne szedned. egyrészt azért, mert még nincs kifejlődve teljesen a szervezeted és 15 évesen még gondot okozhatnak a hormonok, akármilyen modernek már a mai tabletták, orvosok 16 éves korig nem is szívesen írják fel. egyrészt. másrészt meg mivel még nem ismered annyira a partneredet semi és magadat sem szexuális téren, még jólenne az óvszer, vagy ha nagyon gumi nélkül akarod, akkor spermicidek+megszakítás, az még biztonságosnak mondható. persze nincs 100%-os védelem, ezért is mondják, hogy szexelni az szexeljen, aki fel van készülve egy babára... de az emberek 90%-a nincs felkészülve, még 30-40 évesen sem. én szerencsétlenebb voltam, mert anyukám nem tőlem tudta meg, hogy elvesztettem. barátnőjének lányával beszélgettem msn-en, ő elment fürdeni, és megnézte anyja, hogy kivel beszélget, és felhívta anyumat... a lehető legrosszabb volt... de amikor én foggátlót akartam, végül nuvaring lett (hüvelygyűrű), akkor behívtam szobámba, és kitálaltam neki, hogy 3 éve együtt vagyok barátommal, mint tudja, igen aktívan szexuális életet élünk, és felelősségteljesebbek szeretnénk lenni, ezért szeretnénk vmi hormonális védekezést is. kicsit elsírta magát, mert az elsőszülötte felnőttként viselkedett és gondolkodott. másnap meg is rohantam nőgyógyászt, felírta a gyűrűmet, anya adott rá pénzt és azóta felszabadultan élvezzük a nemi életet. nagy dolog az elmondása, de utána sokkal jobban fogod magad érezni. és ne úgy kelljen megtudnia anyudnak, mint az enyémnek.
2013. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt a legkisebb gond az, hogy nemi életet élsz 15 évesen.

Inkább az a gond, hogy már azonnal tabletta ilyen fiatalon, ha odafigyeltek a gumi sem szakad ki.

A szexuális életet nem véletlen találták ki 18 éven felülieknek, ők jó esetben tudják finanszírozni az ezzel járó költségeket és nem kell anyucitól pénzt kérni rá.

Menj el egyedül az orvoshoz, ha a szexhez nem kellett anyukád jelenléte akkor oda sem kell. Illetve vedd számításba, hogy a foggátlók átlag ára 3 hónapra 7000Ft.

2013. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
De tényleg nem kéne tablettával védekezned. Hidd el, nem tesz jót ilyen fiatalon, pár évet még mindenképpen várnod kéne vele. Addig gumival kéne inkább. És akkor elmondanod sem feltétlen kell. De ha tényleg jó ideje jártok már a fiúval, és anyud ismeri őt, akkor nem lesz baj. Ülj le vele, és mondd el neki.
2013. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és tényleg ne szedj tablettákat, használjatok inkább gumit, a nemi betegségek ellen is jobban véd.
2013. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

azért mert lefekszik a pasijával miért kurv@???és nem ez volt a kérdése!!!!!am szentem általános esetben egy jó anyával mindent meg lehet beszélni :)

és am ha szereti a barátját?én ismerek olyan csajt aki 13 évesen veszítette el most 24 éves és még mindég együtt élnek :)

2013. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Istenem mennyi faragatlan ember van azt a mindenit csak bántani tudnak másokat de a parányi eszükkel gondolkozni nem szánalmas egytől egyig az összes

És ha ilyen okosak vagytok a fogamzásgátlóval kapcsolatban akkor mondok még valamit hogy még jobban tisztában legyetek vele . Elmondom hogy nagyon sok lánynak csak azért felírják a fogamzásgátlót mert esetlegesen pattanásosak vagy túl sok a menstruációjuk és az szabályozza miközben nem élnek nemi életet. Ők is feleslegesen tömik magukat ... igen ...nagyon okosak vagytok de ezeket nem tudjátok utána pampogjatok miután ezeket is tudjátok róla és gondolkozzatok már el a saját érdekében szedi és igen lehet 15 évesen nagy szerelem gondoljatok már vissza a régebbi időkre még most is van olyan családbarát házaspár akik 15-16 éves korukban lettek szerelmesek és mai napig imádják egymást de ez nem is fontos foglalkozzatok a saját dolgaitokkal ti szánalmas hülyék akik csak szidni tudjátok a másikat.


Nyugodtan mond meg anyudnak. :) az én anyum nagyon jól fogadta és lett is gyógyszerem és minden okés ( Lássatok csodát sok hülye némber hogy igen a nőgyógyász szerint sincs benne semmi ártalmas -.- ) Védekezni mindig !! :))

2013. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

egykét ember, olyan paraszt szegény kétségbe eset csajjal szemben, hogy én süllyedek el szégyenemben... emberek, ő egy kérdést tett fel, hogy mi tévő legyen erre ti lehurrogjátok hát a ilyenek nyeljék félre a szárazkenyeret ti mocskok

kül kedves kérdezőő remélem skerült megoldani a próblémát picit megcsuszva olvastam ;)

2014. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!