Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akarok szedni fogamzásgátlót....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akarok szedni fogamzásgátlót. Hogy mondjam el anyunak?

Figyelt kérdés

Hogy mondjam el anyunak??még nem beszéltem vele erőll de mindig ellenezte ha valahogy szóba jött:S

Mit tegyek??


2009. febr. 24. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Fogod magad és elmész a dokihoz és felíratod. Bár erősen gyanítom, hogy a 10-es éveid elején jársz. De te tudod, hogy roncsolod a szervezeted, teszed kockára az egészséged...
2009. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"erőll"---ez fájt :S !

Hány éves vagy ha nem sértelek meg? ugyanis lehet tényleg fiatal vagy még hozzá, és anyudnak igaza van. 16éves kor alatt nagyon nem ajánlott a tabletta szedése.

2009. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

16 év felett...2 éves rendes menstruációval már elmehetsz egyedül is és a fogamzásgátló 5000-9000 között van 3hónapra.


Anyud lehet még abba a korszakba van hogy, a magas hormon tartalmúak a fogamzásgátlók...beszéld meg vele, hogy együtt menjetek el nőgyógyászhoz és ő majd meg mondja mi legyen....

2009. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

ha már elég idős vagy akkor nagyszerű érveket tudsz felsorakoztatni:

nem akarsz teherbe esni, az óvszertől félsz, mert kiszakadhat (nálam sajnos megtörtént :S), a tablettával teljes biztonságban lehetnél, emellett csökkennének a menstruációs görcseid, szebbé teszi a bőrt is.

de fontos h csak abban az esetben gondolkodj rajta ha elég biztos a kapcsolatod. ha kiváltod 3 hónapra 8000 ért és a párod elhagy másnap... az elég kellemetlen.

a többieknek: valószínű azért kell hozzá az anyukája beleegyezése, mert egyedül nem tud letenni az asztalra hopp 15ezret a vizsgálatért meg a gyógyszerért

2009. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
vizsgálat ingyenes, a gyógyszer 6000ft (maliane amit elsőnek szoktak adni) 3 honapra. Ennyit csak kitud közösen adni barátjával :) !
2009. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Az "erőll" lehet elgépelés is, velem is előfordul, hogy véletlen sokáig tartom az ujjam egyik billentyűn, és máris "hibásan" írok le egy szót.

Különben meg tényleg attól függ, hogy mennyi idős vagy. Azért 14 évesen még ne írass föl gyógyszert, sőt, szerintem még a szeretkezés is kicsit korai...

De különben ha tud a barátodról, és azt is tudja, hogy milyen régóta vagytok együtt (gondolom nem csak a pozitív "mellékhatásai" miatt = szebb lesz a bőröd, rendbejön a mentruációs ciklusod akarod fölíratni), akkor nyugodtan leülhetsz vele beszélgetni, hogy te óvatos vagy, és nem akarsz fölösleges idegeskedést. :)

2009. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a vizsgálatért 5ezret fizettem+6000 volt a tabi!anyu is ellenezte, én mégis elmentem, 17 voltam!Aztán rá kellett jönnöm,hogy igaza volt,mert iszonyat szarul lettem tőle!Abba is kellett hagynom, és már soha többet nem szednék!Persze vannak olyan nők, akiknek nem okoz kellemetlenséget, de engem anyu nem véletlenül féltett!Teszem hozzá,hogy alacsony hormontartamú tablettát szedtem,és teljesen kivizsgáltak (vérvétel, vizeletvizsgálat) stb. Biztos anyukádnak is megvan az oka arra,hogy nem engedi!Ülj le vele,kérdezd meg,hogy miért nem szeretné,és ha elfogadható indokot mond,akkor kérj tőle tanácsot,hogy akkor hogyan oldjátok meg a védekezést!Biztos szívesen segít,ha csak nem szeretne nagymama lenni!
2009. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ''normális,, válaszokat!!

Amugy 17 éves vagyak és most lessz 1 éve hogy eggyütt vagyok a barátommal!!!

2009. febr. 24. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de 17 évesen simán intézhetnéd egyedül a dolgot, nem kell hozzá anyuci. Tartós kapcsolatban meg valóban megbízhatóbb a tabi, mint a gumi. Odaállsz elé. Nézd anyu, tartós kapcsolatban élek, de gumival nem érzem biztonságban magam és úgy döntöttem, tabira váltok. Ennyi. Nem kell engedély hozzá. Ha akarod elmondod neki, ha nem nem. Ennyi.
2009. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"anyu akarok fogamzásgátlót szedni"...nagyon nehéz feladat lesz , de sztem menni fog ;)
2009. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!