Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A cypromix nevű fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A cypromix nevű fogamzásgátlót szedem. Úgy olvastam, hogy betíltották. Tényleg? Meghalt tőle 5 nő Fr. Országban?

Figyelt kérdés

másfél éve szedem, de volt egy 3hónapos tisztító kúrám, mert mondta az orvos, hogy évente hagyjak szünetet.

Melyik az a fogamzásgátló ami ugyanúgy bőrproblémákra (pattanások) és fogamzásgátlásra is tökéletes (mint ez volt) ??



2013. febr. 13. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A Cypromix elsősorban nem fogamzásgátló, bár fogamzásgátló hatással rendelkezik. Kizárólag védekezés céljára tilos lenne felírni (ez egyébkét benne van az orvosi előiratában is).

De nm értem miért lett ekkora hiszti most ezek miatt a halálesetek miatt. Régóta köztudott (benne van az összes ösztrogén tartalmú gyógyszer betegtájékoztatójában is), hogy trombózist okozhat. A trombózis meg halált.

Nem csak a Cypromix, hanem bármelyik fogamzásgátló, amiben ösztrogén van. Csak mivel a legtöbb tabi csak 20 mikrogramm ösztrogént tartalmaz, ez meg 35-öt, így nyilván ennél nagyobb az esély a trombózisra.


Egyébként nem értem mi értelme erre a problémára ilyen gyógyszert szedni. Mármint oké, hogy a panaszokat egy időre megszünteti, de ha abbahagyod, visszajön a probléma. Örök életedben meg nem szedheted.

A bőrproblémák okát kellene kezelni, nem elfedni egy ilyen gyógyszerrel.


Egyébként vannak olyan tabik, amikben antiandrogén hatású progeszteronszármazék van, de egyik sem olyan erős, mint a Cypromix.

2013. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De a betegtájékoztatóra is rá van írva, hogy fél évig szabad szedni MAX, te meg másfél éve....

Én is szedtem 1 évig, aztán rákérdezett az orvos hogy mióta szedem, és mást írt fel, a fenti indokkal...

Nincs olyan, hogy "ez a fogamzásgátló bőrproblémákra és fogamzásgátlásra is tökéletes" -.- ez így ne merről szól.

2013. febr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
így van, ez nem fogamzásgátló csak a mellékhatása az.
2013. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez egy szemét. Én is 1, 5 éve szedem, 2 évig lehet, most készülök abbahagyni. Nekem volt mellette peteérésem, nem teljesen jó fogamzásgátlónak, és az alap problémámat sem szüntette meg, ami miatt szedem, csak félig.
2013. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én kb 4 évig szedtem ezt a gyógyszert, semmi negatív hatást nem tapasztaltam vele kapcsolatban. 4 év után bambán nézett rám az a nőgyógyász, aki 3 havonta felírta, hogy miért szedem ilyen hosszú ideig, elvileg nem lenne szabad úgyhogy felírt mást, én meg új nődokihoz mentem, aki azt mondta, szerinte nincs időhöz kötve, hogy meddig lehet szedni. Végül kb 2 év kihagyás után újra ezt írattam fel, bevallom az ára is szerepet játszott benne.
2013. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!