Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valóban nem szedhet egy nő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nem szedhet egy nő fogamzás gátlót, ha van visszere?

Figyelt kérdés
Nekem talán van egy a lábamon. De nem vagyok benne biztos. Ha esetleg az lenne, akkor semmilyen fogamzásgátló tablettát nem írhatna fel az orvos? Abszolút nem lehet tablettát szedni? Csak műtéti (spirál vagy hasonló) lehetőségek vannak? (22/L)
2013. jan. 31. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy ezt kitől hallottad, de hatalmas hülyeség. (: nyugodtan szedhetsz.
2013. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség.


A visszeresség a felszíni vénák tágulata. A kitágult vénákban a véráramlás lelassulása miatt pang a vér. A lassú véráramlás miatt a vér megalvad, vérrög keletkezik.

->

Magyarul annál, aki visszerességgel küzd, könnyebben alakul ki trombózis.


A fogamzásgátló szintén megemeli a trombózis kockázatát.


A kettő együtt már túl nagy kockázatot jelent.


---

DE ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem szedhetsz.

Ez attól is függ, hogy mennyire vagy visszeres.


Mindenesetre nem árt ha megemlíted az orvosnak és az APC vizsgálat is indokolt.

2013. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Én ezt épp ma kérdeztem a nőgyógyásztól, mert én eléggé viszeres vagyok és hüvelygyűrűt szeretnék használni. Azt mondta nyugodtan használjak, figyeljem az ereket, ha netán bepirosodna valamelyik, akkor vegyem ki a gyűrűt, akkor nem használhatom. De azt mondta nem szokott gond lenni.
2013. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De én tablettát szeretnék, nem gyűrűt. De biztosat majd a doki fog mondani. De köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 1. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Tabletta vagy gyűrű nem nagy a különbség, mindkettő hormonális fogamzásgátló, csak a felszívódás helye más.
2013. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!