Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta. Hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Azt írja a betegtájékoztató hogyha a menstruáció első napján kezdem szedni azonnal védelmét nyújt. Na de, ha elkezdem szedni és ugye 21 napig be kell venni minden szemet, ak mi történik közben a menszezemmel, mivel az alatt kezdem el szedni amikor megvan. Ne haragudjatok a -látszólag- bugyuta kérdésért, de most fogom elkezdeni és ez a része nem annyira érthető számomra.
2012. dec. 14. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi nem történik...nem is értem, mi a kérdés? Így nem érlelsz petesejtet, nem termékenyülsz meg. A menstruációd meg lesz, lehet hogy rövidebb, mint eddig, de lehet hogy csak a következő alkalomtólkezd rövidülni... Nem okoz semmilyen kalamajkát, hoyg menzesz alatt szeded, és nem is mulik el az első tablettától.
2012. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hali!

pontosan nem tudom, mert srác vagyok, de amikor volt barátnőm elkezdte szedni, ő is az első levelet a mensese első napján kezdte szedni. Azt végig szedte, majd szünet, és a többit már úgy szedte, hogy a menstruáció alatt volt a szünet. Pontosan nem emlékszem, régen volt. Ajánlatos kikérni a nődoki véleményét, mivel amúgy is ajánlott vele kiíratni vizsgálat után. Védelmet elvileg akkor ad, ha már az első levéllel végeztél. Addig használjatok mellé gumit is. Mi az első levél befejezése után már nem védekeztünk máshogy, és nem lett gyerek belőle (amit utólag kicsit bánok, mert ha becsúszott volna a gyerek, akkor nem lettem volna olyan barom, hogy szakítok, és most talán kiegyensúlyozottabban élnék, de ezt már cseszhetem)

Szóval a lényeg: szerintem menj el nődokihoz, és kérdezd meg.

2012. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól ugyanúgy menstruálni fogsz az elsőnél, maximum egy picit rövidebb lesz.
2012. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
CSak az első levélnél van így. Ezt beszeded rendben a 21 tabit, utána hagysz 7 napos szünetet. Itt fog jelentkezni a megvonásos vérzés, ami nem meses, mert nincs peteérésed. Innentől véd biztosan a tabi, nem az első szem után. Első levél ideje alatt még használjatok gumit is. Aztán igyekezz minden nap hasonló időben bevenni, mert az előző szem+36 óra a tűréshatár. Tehát ha minden este 10kor veszed be, és egyik este elfelejted, akkor még reggel 8ig pótolhatod gond nélkül, de este már megint a szokott időt kell tartani. Ha kicsúszol ebből az időből, 1-hét gumi ismét. Figyelni kell, de ha okosan szeded nem lehet gond. Én 8 évig szedtem, és semmi.
2012. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!