Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki nem akar fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem akar fogamzásgátlót szedni, miért nem? Valaki annyira tiltakozik ellene. Miért van ez?

Figyelt kérdés
van hogy olvasom, hogy nem jöhet számításba, vagy a férfi nem akarja, hogy a nő szedjen stb. miért van ez?

2012. okt. 30. 12:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Esetleg ez hozhat javulást a nők számára: Pharmatex és társai...


Mondjuk ez érdekes is lehet, és örülök hogy van ilyen, a hír egy éves, szóval már piacra került valami:

[link]

2012. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Hagyományos fogamzásgátlók negatív hatásai:



Fokozódó trombózishajlam. A mélyvénás trombózis 2x, a felületes 4x gyakoribb a fogamzásgátló tabletták hatására. Ezért a tabletta elkezdése előtt egy APC rezisztencia vizsgálat (Leiden-mutáció vizsgálat) mindenképpen ajánlott.


Ritkán a libidó csökkenése is megfigyelhető, tehát csökkentheti a nemi vágyat. Ilyenkor a két- vagy háromfázisú készítményekre való áttérés segíthet, mert a szervezetet kevésbé csapja be, kevésbé utánozza a terhességet.


A szénhidrát anyagcsere megváltozása, a hormonbevitel miatti testsúlyváltozás. Ez különböző tablettáknál különböző mértékű lehet.


A hüvelyi folyások krónikussá válása, az ezzel kapcsolatos panaszok illetve a hüvelyváladék megváltozása is sok esetben a tabletta nem kívánt mellékhatásai közé tartozik


Kismértékben növeli a tablettaszedés a méhnyakrák kockázatát, amiben valószínűleg indirekt hatások is szerepelnek, mint pl. a gyakoribb hüvelyi folyás és gyulladás, szabadabb szexuális élet (több partner - HPV fertőzés)

2012. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy vkinek nem okoz gondot. Másnak meg igen. És nem feltétlenül akkor, mikor az ember szedi.

Csak a környezetemet nézve:

- tüdőembólia (majdnem meghalt az illető)

- iszonyatos libidócsökkenés

- jóindulatú melldaganat

- migrén

És persze ezek mind korszerű, alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók mellett.

Emellett van olyan ismerősöm, akinek nagyon fiatal korától tökéletesen pontos, 28 napos ciklusa volt, azonnal beállt neki, már kb. 7 éve rendszeres menzesze volt, mikor elkezdte szedni. 4 év után abbahagyta (fél éve) és azóta sem rendeződött a ciklusa.

Összevissza jön meg, összevissza pecsétel. Ami igen kellemetlen, mert babát szeretne.


Itt vannak még példák, lehet olvasgatni:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherbeeses__3038600-van-itt-olyan-akinek-hosszutavukomolyabb-problemat-okozott-a-fogamzasgatlo-tab


Egy nőnek az a normális működése, hogy havonta megérik egy petesejtje. Szerinted mennyire normális ezt éveken keresztül legátolni?

A szervezet el tudja felejteni. Elég sok olyan nő van, aki abbahagyja, és nem indul újra a ciklusa.


Én nem szeretném kipróbálni, hogy vajon melyik csoportba tartozom. Abba, akiknek nem lesz bajuk tőle, vagy abba, akiknek igen.


Nekem annyit nem ér a fél fokkal jobb szex (mert hogy gumiban is élvezzük), hogy később orvostól orvosig járjak azért, hogy egyáltalán peteérésem legyen.

2012. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Kovacsolas: Amiket felsoroltunk, azok nem a 30 evvel ezelőtti tabletták mellékhatásai.

Amiket írtam, azok mind korszerű, mai, alacsony hormontartalmú tabik mellett történtek!

A férfiaknak baromi egyszerű, nem nekik kell élvezni a mellékhatásait.

2012. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

na akkor írok az előnyeiről is, mert azok is vannak neki.

nekem pl. félévente volt menstruációm alapjáratban de akkor 3 hétig is tartott ami nagyon nem a normális kategória.

Volt hogy el sem akart múlni, ezt a fogamzásgátló megszüntette és normális mennyiségű vért veszítek.

alapjáraton lassabban alvad a vérem, ezt is rendbe hozta.

mikor nem szedtem tiszta szőrös voltam, ez is elmúlt, lapos melleim voltak amik szépen megnőttek.

szóval, valakinek kimondottan segít.

nincsenek negatív mellékhatásai nálam és egy pasi sem tudna róla lebeszélni.

2012. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%

70%-os: Majd akkor mondd, hogy megérte, ha abbahagytad és akkor is minden rendben.

Nem akarlak elkeseríteni, de

1. A menzeszedet nem rakta helyre, hanem a szarul működő hormonrendszered kikapcsolta, és helyette csinált egy rendszeresen jelentkező megvonásos vérzést (ami csak azért van, mert 21 nap után szünetet tartasz). Ha abbahagyod, akkor vissza fog térni a régi probléma. És ha majd babát akarsz, akkor vszínűleg igen szép meló lesz helyrerakni a dolgot.

Nem elkendőzni kell a problémát, hanem megoldani.

2. A szőrösödésen is ált. addig segít, amíg az ember szedi. Sok esetben (bár nem mindig), a szedés után visszatér a probléma, sokszor halmozottan.

2012. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
65%
Az hogy nem annyira roncsolja attól még roncsolja...nem annyira? hát köszi...neked fel kel húznod egy gumit az tényleg enm roncsolja...
2012. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
a fogamzás gátló tabinak van jó és rossz oldala ezt el kell fogadni a pasik jóhogy emellet pártolnak hisz nekik így minden sokkal egyszerübb, persze a csajnak is jobb lehet..Tegnap voltam a nőgyógyásznál és ő is csak a fejét fogta hogy "muszáj"? Mondtam hogy a gumival nem egyszer volt gond ugyhogy jó lenne...igazából ők sem nagyon támogatják a dolgot ha nem muszáj
2012. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
én nő vagyok nem férfi./utolsó../ amiatt tettem fel ezt a kérdést, mert én is félek ezektől a hatásoktól. mivel van egy komoly kapcsolatom és már esedékes is az aktus, emiatt anyám rábeszélt, hogy szedjek fogamzásgátlót, mert neki bevált és nem volt semmi baja közben, se amikor abba hagyta. én benne vagyok az óvszerrel való védekezésben, és nekem az lenne a helyén való, a páromnak is. csak picit tartok hogy kiszakad a gumi, vagy egyéb "véletlenül" becsúszott dolgoktól. emiatt rábólintottam a tabira. én eddig nem tapasztaltam különösebb mellékhatásokat, de nem jósolok sok jövőt ennek, mivel mindig hajtogatom, hogy abba fogom hagyni a szedését, mert nekem ez nem állapot ... csak kíváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak erről. köszi
2012. okt. 30. 12:41
 20/31 anonim ***** válasza:
32%

"igazából ők sem nagyon támogatják a dolgot ha nem muszáj"

A magándokik baromira támogatják, abból van a legnagyobb bevételük.

3 havonta mehetsz a receptért, ami ugye pénz. Aztán a gyógyszercégtől is kap utána pénzt/egyéb juttatást...

Abból, hogy gumit használsz, neki nem lesz pénze.

Sajnos ez van. És ezt úgy mondom, hogy orvosira járok...

2012. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!