Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van okom aggódni? (többi lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van okom aggódni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lehet kicsit hülye kérdéssel fordulok hozzátok, de az Anyukám a frászt hozta rám és nagyon kétségbe vagyok esve. A barátommal féléve élünk nemi életet. Én gyógyszert szedek, de mellette mindig használunk óvszert is.3 hete a 7 napos tabi szünetben az 5. napon voltunk együtt, amikor szintén használtunk óvszert, de a gumi kiszakadt. Nem lehetett olyan sokáig bennem, és nem ment el. Utána való nap megjött a menstruációm. Kb 1 hete elkaptam valamilyen bakteriális fertőzést, ami hányással is járt néha. Tegnap azonban már kimenőben voltam a betegségből, mégis hirtelen lett hányingerem és úgy hánytam. Meg se fordult volna a fejemben ilyesmi, amíg Anyukám nem mondta, h menjünk el vérvételre és vizelet mintára, mert ő már csak arra tud gondolni, h terhes vagyok. Tudom, h nem kéne aggódnom, mert nagyon odafigyelünk a védekezésre és, ha nem hozza ezt fel nekem Anya, akkor biztos, h eszembe se jut, de azóta "ott a bogár a fejemben" és már aludni nem bírok olyan ideges vagyok! Menjek el mégis vérvételre, meg csináltassak tesztet, vagy felesleges lenne, mert úgyse lehetek terhes?

2012. szept. 27. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%

Elsőnek az kapta meg a szemem, hogy miért csak a 7 napos tablettamentes szünet 5. napján kezdődik a menstruációd??? 2-3. napon kellene!

A tabletta véd a szünetben is!

Viszont amikor hánytál, akkor voltatok együtt? Mert ha kiment belőled a gyógyszer, nem tudott feloldódni, hatni.

2012. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

"Elsőnek az kapta meg a szemem, hogy miért csak a 7 napos tablettamentes szünet 5. napján kezdődik a menstruációd??? 2-3. napon kellene! "


Ez érdekes, ezt még nem hallottam, de nekem is a 4. vagy 5. napon szokott kezdődni. Nem gondoltam volna, hogy ebből baj lehet.

A szünetben is véd a gyógyszer, ez tuti, amiatt ne félj, kérdező. A hányás viszont csökkentheti a gyógyszer hatását. Ha ennyire aggódsz, én elmennék a helyedben vizsgálatra, addig úgysem tudnál teljesen megnyugodni. Nem mellesleg anyukád sem.

2012. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Miért kellene a 2-3.napon? Nem kell. Jó az ötödiken is...


Jó eséllyel nem vagy terhes, egy teszt azért nem árt. Én emiatt nem mennék orvoshoz, a patikában 500 forintért kapható....

2012. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elég kevés esélyt látok arra, hogy terhes lennél!

Tablettával is védekeztek, óvszerrel is védekeztek, és a barátod el sem ment benned. Szerintem az esély minimális.


Viszont nem tudom milyen gyógyszert szedsz és mióta, de ha a gyógyszerszünet 6. napján jön meg, az nekem kicsit fura. Szedd elő a betegtájékoztatót, ott írnia kell erről valamit! Ha nem stimmel a dolog, akkor vissza kéne menni az orvoshoz, hogy írjon fel másikat!

2012. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vagy terhes....nem is hallottam még olyat, hogy vki 3 hetesen hányt volna, vagy hányingere lett volna egyáltalán.
2012. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy terhes vagy, a rosszullét lehetett a fertőzéstől is, valami nem esett jol a gyomrodnak, olyat ettél...egyébként meg a terhességi tünetek később fognak jelentkezni, ha baj van:) Tuti nme vagy terhes, ne aggódj!

Anyudat meg állítsd le:DDD

2012. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem sem sok rá az esély, hogy terhes légy. Azért vesztenivalód nincs egy teszttel... vegyél csak egyet szépen, hogy megnyugodj. Én is voltam hasonlóan, aztán egy negativ eredmény után minden probléma eltűnt. Tényleg nem szükséges orvoshoz menned ezzel, mikor a teszt mára már könnyű megoldás. Ne aggódj, nem lesz itt semmi gond! :)
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Tabletta és óvszer sem nyújt 100%-os védelmet, ezt azért jó, ha tudod. Ez alapján bizony előfordulhat terhesség. Kicsi az esélye, de láttunk már ilyet.
2012. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem elenyészően kicsi az esély, de ha parázol, akkor csinálj tesztet, hogy mielőbb megnyugodhass.

A fogamzásgátló + óvszer kombó szerintem amúgy is overkill, lehet, hogy egy felelőtlen állatnak néztek, de ha a barátnőm (aki mondjuk most nincs) szépen, rendesen szedné a fogamzásgátlót, minden egyes nap beleélveznék, és még csak nem is aggódnék :)

2012. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hallgass anyukádra menjetek el együtt vagy egyedül a doktor bácsihoz az megnyugtatóbb választ tud adni.


Ha volt elő váladéka attól is lehetsz terhes. Gratula

2012. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!