Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tényleg be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tényleg be állítja a menstruációt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. de még nem állt be pedig már 12 éves korom óta menstruálok. Igaz hogy a ha fogamzás gátlót szednék (ok nélkül) akkor az beállítaná??? És a másik kérdésem: Honnan tudnék beszerezni anyut kikerülve fogamzás gátlót vagy majd csak jövőre tudok ha 18 leszek?? :) Előre is köszi, nagyon fontos lenne. :)

2012. szept. 16. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nem beállítja a menstruációdat, ugyanis ha fogamzásgátlót szedsz, nem menstruálsz. Az, ami vérzés van, mikor nem szeded be pár napig, az minden, csak nem normális menstruáció. De igen, ez legalább pontosan jön, mivel mindig akkor jelentkezik, mikor x napig nem szeded a gyógyszert.
2012. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Először is a fogamzásgátlótól teljesen rendszeres lesz a menstruációd, másodszor ha elmész nőgyógyászhoz ő fel fog neked írni, akkor is ha nem vagy 18 és anyukád sem fogja megtudni.
2012. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az orvos akkor is felírja ha azt mondom azért kell mert nem jön meg?? Én olyat is hallottam h, csak akkor ír fel ha rendszeresen megjön és védekezésre kell.
2012. szept. 16. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja.


A fogamzásgátló NEM beállítja, hanem leállítja a ciklusod.


Csak addig lesz rendszeres vérzésed (ami nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés), amíg szeded.


Az okot kellene kezelni!


Ha majd leállsz a gyógyszerrel, könnyen előfordulhat, hogy össze-vissza jön meg és az se biztos, hogy gyerekedet lehet.

2012. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem állítja be.

Kikapcsolja a szarul működő ciklusod, és szabályos időközönként fogsz vérezni.

Ha abbahagyod, akkor meg ugyanolyan szar lesz, mint előtte, vagy még annál is rosszabb.

Ha nem élsz nemi életet, akkor meg aztán pláne semmi értelme.

Menj endokrinológushoz és kezeltesd az okot, mert azt a tabletta nem fogja megszüntetni.

2012. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most én is új dolgokat tudtam meg a kommentárokból, pedig másfél éve tablettát szedek! A fogamzásgátló nekem sokat segített, mivel amíg nem szedtem iszonyatosan görcsölt a hasam, minden hónapban sírva ültem a wc-n amikor pisiltem volt, hogy 40 percig mert nem bírtam felállni sem, annyira fájt. Mióta szedem ez elmúlt, illetve a petefészek cisztám is kifakadt (bár lehet nem ettől, de meglehet), de a ciklusom nem mindig pontos (szerintem én vagyok az egyedüli, akinek nem az). Van, hogy 1-2 nappal hamarabb/később jön meg, de volt már többször is, hogy akár 1 héttel hamarabb vagy később. Annak ellenére ajánlani tudom! Menj el egy tini ambulenciára és kérd ki az orvos véleményét, hogy ilyenkor mi a teendő. Én is 17 éves voltam amikor elkezdtem szedni, de csak anyukám jelenlétével írtak receptet amíg be nem töltöttem a 18at.
2012. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!