Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlótól teljesen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlótól teljesen beáll majd a ciklusom?

Figyelt kérdés

Még nem szedek, csak beutalót kaptam vérvételre, majd a lelettel kell az orvoshoz visszamennem, hogy felírja a fogamzásgátlót.

Eddig volt úgy, hogy 1-1,5 hetet is késett, a tablettától majd "beáll" rendesen?

A másik kérdésem pedig, arra vonatkozik, hogy nagyon szokott fájni hasam és az orvos szerint erre csak a fogamzásgátló a megoldás.

Nektek is jobb lett a gyógyszertől?


Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 15. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Vetesd ki a méhed.
2012. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló mellett rendszeres lesz a vérzésed, de:

nem a saját ciklusod javul meg. A tabletta a tiédet egész egyszerűen kikapcsolja, és szabályos időközönként létrehoz egy ún. megvonásos vérzést.

A tablettától nem gyógyulsz meg, csak addig elfedi a tünetet amíg szeded. Utána visszajön az összes probléma (esetenként még durvábban, mint előtte).

Az okot kellene kezelni...

2012. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ha nem tudsz normálisan a kérdésre válaszolni,akkor inkább ne is írj ide.

Második, köszönöm. Egyébként én nekem annyit mondott, hogy a gyógyszer a megoldás erre a problémára, mint mindenkinek.

Gondoltam megkérdezem itt is, hogy kinek mi a tapasztalata, véleménye.

2012. szept. 15. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, az orvosnak az a legkönnyebb. Nem kell megerőltetnie magát, nem kell utánajárni a problémának, nem kell elmagyaráznia semmit, csak felírja a tabit.

Ha magánban mentél, még jól is jár, mert három havonta szépen vissza fogsz menni a receptért, amiért pénzt tud kérni.

Azt csinálsz, amit akarsz, de én a helyedben még most járnék utána a problémának, most próbálkoznék vmit kezdeni vele, akár endokrinológus segítségével, mint hogy majd akkor szívj, mikor gyereket akarsz.

2012. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nőnek sajnos a libidója is csökken a szedés mellékhatásaként, ezzel azért számolj.
2012. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is elég nagy felelőtlenségnek tartom a részéről, de nem tudhatom előre, hogy melyik orvos milyen, egyébként egy másikat is megkérdeztem, de ő is a gyógyszert ajánlotta és ez elég elkeserítő.. ezét is vagyok ilyen bizonytalan.

Van egyáltalán olyan orvos, akit nem csak a pénz érdekel?!

2012. szept. 15. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem miért nem foglalkoznak vele.

Úgy gondolja az orvosok 90%-a, hogy majd szórakozik akkor a ciklus beállítással, amikor a nő gyereket akar.

Addig meg ellesz a tabival, mert rendszeres lesz a vérzése, és úgy érzi, hogy meggyógyult.

Közben meg a nagy fenét.

Talán egy endokrinológussal többre mész.

De azért az is kérdéses, hogy mennyire rendszertelen.

Leírod, hogy hány naposak volta a ciklusaid ebben az évben?

2012. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlótól egy ÁLciklusod lesz,vagyis nem valódi.Megszűnteti a peteérést,ezért gátolja a fogamzást.Egy mesterséges vérzést generál,aminek következtében eltávozik minden hónapban ugyanakkor a felgyülemlő vér és a méhnyálkahártya egy része,de peteérés nincs.Szóval egy műciklusod lesz.

A fogamzásgátlótól ne várd azt, hogy helyrejön,csak lesz egy rendszeres vérzésed.

21 napig szedsz tablettát,utána 7 nap szünet és ebben a 7 napban jelentkezik a nem igazi menstruációd.Utána a 8. napon elkezded a következő levél tablettát és újabb 21 napig szeded naponta egy tablettát. Amikor abbahagyod akár hetekig,hónapokig is késhet az IGAZI menstruációd és nincs garancia arra, hogy az első hónapban lesz is peteérésed.


Csak egy jó kis becsapós szöveg, hogy beállítja a ciklust.


Az igazi menstruációs tüneteket(sokaknál kellemetlen érzés,fájdalom,stb stb)csökkentheti a fogamzásgátló tabletta, de nem mindenkinél, hiszen sokfélék vagyunk. Nehéz megtalálni azt a fog.gátlót ami beválik.A nőgyógyász a legnagyobb valószínűséggel azt a márkájú tablettát fogja neked felírni, amit az a gyógyszergyártó cég gyárt, amivel ő mint nőgyógyász orvos le van szerződve.

Valószínűleg azt is fogja mondani, hogy ez egy újfajta tabletta, amiben nagyon kevés hormonadag van.Ez sem mindig igaz.


Én 7 évig szedtem többféle fog.gátló tablettát.

2012. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!