Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ebben az esetben lehetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben lehetek terhes, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb fél hónapja pár napig hasmenésem volt. Minden nap este 8kor szedtem a fogamzásgátlót, és általában reggel 9-10 körül mentem el először wcre, utána egyszer délután. Elvileg addigra felszívódott már az előző esti fogamzásgátló és védve voltam, ugye? De csak a hasmenés elmúlása után egy héttel feküdtem le a barátommal. Tehát ez volt fél hónapja, rendszeresen szedem a fogamzásgátlót, azóta meg is jött már, egy hete múlt el, csak most olyan falánk lettem és kicsit aggódom. A menstruációm előtti héten szoktam kívánós lenni, menstruáció közben pedig vagy nagyon keveset eszem, vagy normál adagokat. Ilyen még nem volt hogy a következő héten lettem volna kívánósabb a megszokottnál. Vagy esetleg az időjárás-változásnak tudható be? A családomban sok probléma és veszekedés történt a héten, az is közrejátszhat ilyen dologban? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 13. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha egy hete múlt el teljesen kizárt, hogy terhes lennél. A menstruáció azt jelzi, hogy az előző ciklusban nem estél teherbe. Ha most múlt el, akkor ez a ciklus is gyakorlatilag kizárt. Ha netalántán történt is volna megtermékenyülés (aminek az esélye a ciklus első hetében a legkisebb), napok kellenek a beágyazódáshoz, és utána még legalább 1-2 hét eltelik a tünetek jelentkezéséig. A falánkság egyébként sem tipikus terhességi tünet. Ne aggódj! :)
2012. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon megnyugtattál! :) Egyébként olvastam több helyen, hogy valaki úgy esett teherbe hogy fogamzásgátlót szedett és mellette még 2-3 hónapig menstruált mikor észrevette, hogy terhes. Ezért aggódom.
2012. szept. 13. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megnyugtattalak, de ha mégse 100%-ig, az ilyen esetekre találták ki a terhességi teszteket, pár száz forint, ha máskor is aggódsz, de most szerintem tuti nincs miért.

Az a fajta menstruáció általában sokkal gyengébb amennyire én tudom, és bár nagyon nem értek a fogamzásgátlókhoz, nem hiszem hogy egy hasmenés jelentősen befolyásolná.

2012. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a terhesség első 3 hónapjában lehet mensi, nekem is volt. De nem hinném, hogy az vagy, sőt!
2012. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2012. szept. 14. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!