Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan szedjem tovább? (fogamz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szedjem tovább? (fogamzásgátló)

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el szedni, eddig mindig késő este (éjfél, 1 óra között) szedtem be, de most a gyógyszerszünet utáni első szemet a következő levélről, délután 5kor... :/ (csak ekkor volt rá lehetőségem) nagy baj lenne ha ezek után is délután 5kor szedném be mindig vagy térjek vissza a késő estihez. Ha igen hogyan?

Előre is köszi.


2012. júl. 5. 13:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt számold ki, hogy a legutolsó szem bevétele és a mostani legelső bevétele között hány óra telt el... Ha több, mint 168 (vagyis több, mint egy hét), akkor nem vagy védett. Fél nappal előre hozhatod az új levél bevételének időpontját, de későbbre nem szabad áttenni!
2012. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Lea82 válasza:
Ha a szokásos időponthoz képest 12 órán belül vagy, akkor véd. Ha eddig mindig késő éjjel vetted be, most meg előbb, akkor nincs semmi baj, a védelem teljes.
2012. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszoló: én eddig úgy tudtam hogy a 8. napon kell elkezdeni újból szedni, és az már több mint egy hét azaz több mint 168 óra. amúgy kiszámoltam és 184 órával később vettem be. Lehet hogy rosszul tudtam??? (nekem a doki ezt mondta és ezt olvastam a neten is és ha jól emlékszem ez volt a betegtájékoztatóban is... )De most akkor nem vagyok így már védett? 184 óra elteltével???? :OOO
2012. júl. 5. 23:13
 14/16 anonim ***** válasza:
Már én is belekavarodtam...:) Egyszerűbb lenne, ha konkrét napokat írnál, melyik napon vetted be az utolsót illetve az elsőt és persze hány órakor..Ha pl hétfőn fogyott el, vagyis hétfő "hajnalban" 1kor vetted be az utolsót, a következő levelet meg hétfő délután kezdted el, akkor nem véd. Ha viszont már vasárnap délután bevetted az első szemet, akkor semmi gond, de ennél a levélnél maradj a délutáni időpontoknál.
2012. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

kedden este 23:59 (azaz még kedden) vettem be az utolsó szemet

1. nap : szerda

2. nap : csütörtök

3. nap : péntek

4. nap : szombat

5. nap : vasárnap

6. nap : hétfő

7. nap : kedd

és a 8. napon szerdán, 5 körül kezdetem el az újat. Így rosszul csináltam?? :/ :/

(a legelső levél első szemét is szerdán vettem be)

2012. júl. 7. 11:12
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem, így jól csináltad. Így véd.
2012. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!