Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kezdjem szedni a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdjem szedni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Tegnap írt fel az orvos symicia fog.tablettát. Nagyon rendszertelen a menstruációm, van hogy 50 nap is eltelik kettő között.(mielőtt elküldenétek további vizsgálatra, már megyek:)). Szóval mikor kezdhetem szedni a tablettát, várjam míg megjön a következő menstruációm, vagy elkezdhetem most is?
2012. júl. 5. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
menstruáció első napján kell elkezdeni szedni.
2012. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vizsgálat alatt gondolom a hormonvizsgálatot érted, mert ilyen esetben az kellene.

Viszont ha elkezded szedni, akkor nincs értelme a vizsgálatnak, felesleges pénzkidobás, mert értékelhetetlen.

A tabletta elkezdése előtt kell megvizsgálni az okokat.

És igazából a rendszertelenséget nem fogamzásgátlóval kellene kezelni, sőt, kifejezetten nem szabadna rendszertelen menzeszre tabit szedni.

2012. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
benne van a betegtájékoztatóban, te nagyon hülye.
2012. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem meg el sem kezd, ha csak a rendszertelenség miatt írja fel.

Azért telik el ennyi idő két mensi között, mert ritkább a peteérés is. Ezt a gyógyszer teljesen le fogja állítani, és csak Isten tudja, vajon ha leteszed, újra beindul-e. Ez egy "egészséges" nőnél is veszélyes, így nálad is.

Szerintem is jobb lenne előbb a vizsgálatokat megejteni.

2012. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor kérlek ne írj. Amúgy elolvastam a tájékoztatót és tudom benne van első nap, vagy 2-5 nap... Tulajdonképpen a kérdésem a rendszertelenségre utalt. Az doktor inzulinrezisztencia vizsgálatra küldött el.
2012. júl. 5. 13:53
 6/12 anonim ***** válasza:

*ez egy "egészséges" nőnél is veszélyes, így nálad még inkább.


látszik, hogy most keltem:)

2012. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ennyi? Terheléses inzulin? Alap lenne, hogy csinál egy hormonpanelt. Aminek akkor van értelme, ha nem szedsz tablettát.

Menj el egy endokrinológushoz és kezeltesd normálisan a problémát, mert ha most elfeded a tablettával, akkor később kell vele majd szenvedned, mikor babát akarsz.

2012. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.


kifejezetten rossz ötletnek gondolom, ha csak ez miatt kezdenéd el szedni.

a tabi csak mesterségesen állitja be, ha abbahagyod, ugyanúgy problémák lesznek, még rosszabbodhat is a helyzet. én meggondolnám a helyedben!

2012. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem a rendszertelenség miatt kezdeném el szedni:) Amúgy köszönöm a válaszokat. A doktor semmi különöset nem mondott.
2012. júl. 5. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindegy mi miatt kezded el, nem jó ötlet.

Előbb kezeltesd a bajod, aztán gondolkodj a tablettán.

Mert később ennél is rosszabb lesz vszínűleg. És amikor majd babát akarsz, akkor elég lehangoló lesz vizsgálatokra járkálni.

2012. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!