Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A hasmenés befolyásolja a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hasmenés befolyásolja a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Este 8-kor fogom bevenni a legelső Jangee tablettát, de pár órája ment a hasam. Ha bevennék széntablettát befolyásolná a gyógyszer hatását?

2012. máj. 28. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

a hasmenés azért befolyásolja a tabletta hatását, mivel nincs ideje felszívódni, te pedig kifosod. a felszívódáshoz átlag 4-6 óra kell, de a papíron biztos rajta van a pontos idő. ha azalatt fosnál, akkor nagyon valószínű, hogy kifosod, így tehát nem érvényesül a hatása.


de amúgy a betegtájékoztatón minden PONTOSAN le van írva és google is a barátod. miért ilyen tehetetlen meg lusta GYK-n a többség?

2012. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok barom, de a papíron nem találtam meg. És gyakorin kényelmesebb is...
2012. máj. 28. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
minden egyes fog. gátló papírra leírják, hogy mit tegyél, ha kihagytál egyet, többet vettél be, vagy hasmenés/hányás miatt nem bizti h felszívódott. de ja, biztos a tiéden pont nincs rajta.
2012. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írass magadnak szemüveget!


Ezt a gyógyszered papírjáról másoltam (google egyből kiadta):


"Mi a teendő hányás vagy súlyos hasmenés esetén?

Ha a tabletta bevételekor 3-4 órán belül hány, vagy súlyos hasmenése van, fennáll annak a veszélye, hogy a tabletta hatóanyaga nem szívódik fel teljes mértékben a szervezetébe. Ez a helyzet hasonló ahhoz, mint amikor elfelejtett bevenni egy tablettát. Hányást vagy hasmenést követően vegyen be egy újabb tablettát egy tartalék csomagból, amilyen hamar lehetséges. Ha lehetséges, ezt a normális tablettaszedéshez képest 12 órán belül vegye be. Ha ez nem lehetséges vagy a 12 óra már eltelt, a "Ha elfelejtette bevenni a Jangee 3 milligramm/ 0,03 milligramm filmtablettát" pontban lévő utasításokat kell követnie."


A másik a széntablettával kapcsolatban:

[link]


Olvasd el belőle ezt a részt:

A széntabletta a fogamzásgátló hatását is csökkentheti

2012. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz.
2012. máj. 29. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!