Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminelle tabletta vélemények!?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gomb100 kérdése:

Yasminelle tabletta vélemények!?

Figyelt kérdés
Most írt fel a nőgyógyászom Yasminelle fogamzásgátlót, de még nem kezdetem el szedni.Úgy tudom, hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni.Ami a gondom, hogy egyre többet olvasok a mellékhatásokról (csökkent libidó,"sivatag effektus":),TROMBÓZIS, RÁK KIALAKULÁS...)Amúgy is hipochonder alkat vagyok, és nagyon nagyon félek ezektől.Talán meg is gondolom magam és nem kezdem el szedni.SEGÍTSETEK!!

2012. máj. 12. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik fog.gátlót szeded, a lehetséges mellékhatások nagyjából mindnél ugyanazok. Kissé tájékozódnod kellett volna pl. az orvosnál, ha ilyen keveset tudsz ezekről a gyógyszerekről és ennyire megrémített. Ha így félsz, hát ne kezdd el szedni. De azt ugye tudod, hogy bármilyen készítményről is van szó, mindennek lehetnek mellékhatásai és a gyógyszergyártó cégek mindent ráírnak a betegtájékoztatóra (még azt is, ami 1000000000000000 esetből egyszer fordult elő és nem is biztos, hogy a készítménytől), csakhogy ne lehessen őket jogilag felelősségre vonni.

25/N

2012. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt az egyetlen fog.gátló amitől mellékhatások jöttek ki...Amúgy mindegyik fog.gátlónak ugyanazok szinte a mellékhatásai és szervezet/egyénfüggő, hogy kinél jelentkezik.Van akinél soha semmi mellékhatás nem jön ki.


Az alapján kezd el szedni,hogy megtudjátok-e fizetni az óvszert minden alkalommal,vagy sem.

2012. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy picit híztam, de azt le is adtam utána.. Némi libidó csökkenést is tapasztaltam.. De pozitívum, hogy tökéletesen beállt a menstruációm és nem tudom, hogy összefüggésben van-e de sokkal kevésbé görcsöl azóta alatta a hasam, sokkal kevésbé vagyok rosszul azokon a heteken..A nővérem, meg alig hízott, csak a melle nőtt mikor elkezdte szedni..
2012. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A trombózis, rák minden tabletta mellett előfordulhat, nem csak emellett. Ha ennyire félsz, akkor ne kezdd el szedni.
2012. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Köszi az infót, de nem vok annyira gyépés, hogy ne tudjam, minden gyógyszernek vannak mellékhatásai :)Erről is tudtam, hogy mivel jár, de most h felírták, nyílván jobban utána néztem...

2012. máj. 12. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy éve szedem a tünetek, amiben biztos vagyok, hogy a yasminelle okozta, mert előtte soha nem voltak problémáim. folyamatosan visszatérő felfázás, mellfeszülés, nagyobb étvágy. A lábzsibbadást nem tudom biztosan a mellékhatásnak mondani.
2012. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!