Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Stodette tablettát írt fel az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Stodette tablettát írt fel az orvosom. Valaki elmondaná hogyan is kell a fogamzásgátlót szedni? Mellette kell óvszerrel védekezni? Miért kell 7napos szünetet hagyni? És mikor? Honnan tudhatom, hogy védve vagyok? Rendszeres lesz tőle a ciklusom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden nap egy szemet kell bevenned, lehetőleg minden nap ugyan abban az időpontban. A levél alján látod úgyis a számozást. A mensid első napján kell elkezdeni szedni. A tájékoztatóban benne van hogy helyes használatnál már az első szemtől véd, de az orvosom szerint a második levél első szemétől tuti. Nem kell mellette óvszerrel védekezni, csak ha még nem szedted be a második levél első szemét. A menstruációd rendszeres lesz. Nekem rövidebb ideig is tart. Remélem segítettem.
2009. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Még nem vettem meg a gyógyszert, szóval nincs előttem a tájékoztató:) Azt még esetleg letudnád írni, hogy mikor kell a szünetet megtartani?:)
2009. jún. 17. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból kérdezem, de ezt miért nem az orvostól kérdezed, aki felírta? Ő tudja a legjobban...
2009. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert azt mondta, hogy minden benne lesz a tájékoztatóban. Csak ugye azt még nem látom.Ezért tettem fel ezt a kérdést.
2009. jún. 17. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor valtsd ki a gyogyszert, es elotted lesz a tajekoztato. ;)

Szunetet amugy levelenkent kell tartani, ami ugy fog kinezni, hogy ha megjon a menstruaciod vasarnap, elkezded szedni a tablettat. Minden este beszedsz egy szemet, es 21 nap mulva, szombaton beveszed az utolso szemet. Ekkor nem kezdesz meg egy ujat, hanem kihagysz egy hetet, es a kovetkezo het vasarnap kezded el szedni a kovetkezo levelet. Ebben a szunetben fog jelentkezni a megvonasos verzes, ami gyakorlatilag olyan, mint egy menstruacio.

2009. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Miután beszedted a 21. szemet is. Onnantól kell számolni hét naot amin nem szedsz gyógyszert. Kb. a második, harmadik gyógyszermentes napon fog megjönni. A következő levelet pedig a 8. napon kell elkezdeni. Akkor is kezd el szedni a második levelet, ha még menstruálsz.
2009. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha a szünetben nem jön meg?Mert még nem állt be rendszeresre :S Mondta az orvos, hogy még az elején ugyanúgy rendszertelen lesz.De ha van, ha nincs akkor is a 8.napon kezdjem el a 2.levelet?
2009. jún. 18. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!