Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány év után tartottál szünete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után tartottál szünetet fogamzásgátló szedésébe?

Figyelt kérdés
Én már nagyon régóta szedem. Tudom hogy szünetet kellene tartanom, de nem szeretnék. Kényelmesebb is igy, meg rendszertelen a mensim is. A másik pedig, hogy nem szeretnék terhes lenni.
2012. márc. 13. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még csak másfél éve szedem megszakítás nélkül, de tudtommal a mai korszerű tablettákat akár 10 évig is lehet szedni, annál tovább viszont nem javasolt. Én pl biztos fogom még jó ideig alkalmazni, mert egyébként nekem is rendszertelen lenne a mensim, meg a bőröm is tisztább így.
2012. márc. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Asszem 2 evig szedtem, utana mivel szakitottunk a baratommal, abbahagytam. Bar en is szerettem, csomo jo hatasa volt, de azert mivel most szexelni ugysem szoktam, meg friss kapcsolatban amugy sem csinalnam gumi nelkul, ezert a tobbi hatas miatt nem adok ki 6-7ezret 3havonta ra :)
2012. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha vkinek rendszertelen a vérzése (itt nem pár napos csúszásokra gondolok, mert az nem rendszertelen még, hanem hetes csúszásokra vagy kimaradásokra), akkor alapvetően vmilyen kisebb-nagyobb probléma van a hormonjaival és esetleg a peteérésével.

A tabletta pont úgy működik, hogy az egész ciklust, az egész peteérést legátolja.


Na most, ha vkinek alapból nem túl jól működik, és le is gátolják, ráadásul soksok éven keresztül, annak jó esélye van arra, hogy a szedés abbahagyása után még rosszabb legyen a ciklusa, mint a szedés előtt.


A te dolgod, hogy tartasz-e szünetet vagy sem, de ha szeretnél még babát, akkor javaslom, hogy tarts.


Egyébként tabletta mellett nincsen menzesz, csak megvonásos vérzés. Ez tudom, hogy szőrszálhasogatásnak hangzik, de nem azért mondom, hogy belédkössek. Sokan azt hiszik, hogy a tabletta rendszerezi az ember ciklusát. De ez nem így van, hiszen az ember saját ciklusa ilyenkor ki van kapcsolva.

A megvonsásos vérzés eddig csak a tabletta szedésétől függ. A 7 napos szünetben lecsökken a hormonszint (amit előtte folyamatosan adagoltál a tablettával) és ezért válik le a nyálkahártya.

Ha teszem azt nem 21, hanem 30 vagy épp csak 15 napig szednéd, akkor annyival hosszabb ill. rövidebb lenne a "ciklusod" is.

2012. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

utolsó:

tudom hogy csak megvonásos vérzés jelentkezik. az én mensim sajnos hormonálisan rendszertelen, tehát nem egy két napos csúszás. :S volt már egy szünetem fél évig, akkor egyszer sem jött meg. a doki meg csak annyival elintézte, hogy szedjem, majd ha gyereket akarok, akkor be kell segiteni..

szóval folytattam a szedést!

23 éves vagyok

2012. márc. 13. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát...most erre mit mondjak? Mivel alapból nincsen ciklusod, így abba úgy látszik már nm tud bekavarni.


Viszont szerintem jobb lett volna előbb a hormonproblémát rendezni. Azért ha már az ember babát akar, akkor elég kellemetlen ezzel szórakozni.


De ez már a te dolgod:)

2012. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok.

Viszont ha a tartós szedés mellett döntesz, akkor évente nem árt májfunkciót nézetni. (Sima nagylabor, házidokitól is kérhetsz rá beutalót.)

2012. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a dokim akkor csinált hormon labort, ott nem talált semmit, meg vizsgált ultrahanggal, ott se volt semmi gond..

igy azt mondta szedjem a gyogyszert ha ciklust szeretnék... :/

több nőgyógyásznál is voltam ők se láttak semmit, ezért maradtam a gyógyszer szedésnél!

csak akkor még fiatal voltam, most meg már "féltem" a szervezetem

a nagylabort megcsinálom, köszi a segitséget! ha van még valami szivesen fogadom!!

2012. márc. 14. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!