Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Talán terhes lennék?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Talán terhes lennék?

Figyelt kérdés

3.-án kellett volna megjönnie,4-én voltam együtt a barátommal.. csak csókolóztunk,meg,pettingeltünk,és egyszer..."betette" nem nagyon volt előváladékos,nem is élvezett el,nem volt óvszer csak túlságosan hevesek voltunk.:S

13.án megcsináltam egy terhességi tesztet- Negatív lett. utána meg 15.-én csináltam,a biztonság kedvéért. Az is negatív lett. Nincsenek tüneteim,nem vagyok rosszul reggelente,talán csak híztam egy keveset...de mondjuk az azért lehetett,mert mostanában sokat ettem,stresszes voltam. Nem voltam egyáltalán kívános... :/ görcsöl a hasam majdnem mindennap,reggelente,vagy ha forróvízbe ülök,akkor nagyon,vagy ha stresszes vagyok. Olyan mintha megjönne,de mégse. Teljesen kikészültem... nőgyógyászatra meg március 8.-ára kaptam időpontot. :/ Köszönöm,ha írtok válaszokat. 18/L..


2012. febr. 22. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
nem vagy terhes. az, hogy meghíztál...nem érdekes, mert a pocak csak később kezd el nőni.
2012. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor miért nem jön meg? :/talán túl stresszes voltam? hiszen,megnyugodtam amikor a teszteket megcsináltuk. egy jó pár napig tök nyugodt voltam,nem voltam stresszes,és akkor még görcsölni se görcsöltem,semmi se volt. :SSS
2012. febr. 22. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szinte kizárt a terhesség, de minek játszani a tűzzel?

Megérte?

Egyébként 11 nap után még közel sem biztos, hogy a teszt kimutatja. Szóval azért abban a negatívban annyira nem kell megbízni.

2012. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon sokan mondták azt,hogy 1-hét után egy jobbfajta teszt kimutatja a terhességet. Sose volt még teszt a kezemben,nem nagyon értek hozzájuk,ez az első eset,nem is voltam sok fiúval még.. ( nem is akarok..) és nem akartunk játszani a tüzzel,de mindenki követ el hibákat,és nem érte meg,igazad van. többet nem játszok a tüzzel,csak múljon el ez az állapot...:/
2012. febr. 22. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:
nem valószínű, hogy terhes vagy. azért nem jött még meg mert nagyon stresszelsz. velem is volt hasonló.
2012. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy ha már feláll neki, akkor van előváladék. Nem értem miért kell ezzel szórakozni, aztán abortuszra járogatni -.-'
2012. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

értem. Hát nagyon remélem,nem lenne jó ha terhes lennék..

Köszönöm a válaszokat,azért egy kicsit megnyugtattatok.:)

2012. febr. 22. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Remélem terhes vagy és egy örök életre megtanulod, hogy VÉDEKEZNI KELL,ha nem akarsz gyereket.
2012. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokan mondták".

Mondani sok mindent lehet:D Gondolom erről az oldalról tájékozódtál.

Itt az emberek baromi nagy részének alapvető biológiai ismereti sincsenek, de nyomják a hülyeséget.


Hogyan is alakul ki a terhesség?

A megérett petesejtet ált. a petevezetőben megtermékenyíti a hímivarsejt. Ezután szépen a megtermékenyített petesejt (zigóta) elkezd vándorolni a méh felé, majd a megtermékenyítés után kb. a 6.-7. napon elkezd beágyazódni a méh nyálkahártyájába.

Ezután kezd csak el termelődni a HCG, amit a teszt kimutat.


1. A spermiumok akár 3 napig is életképesek lehetnek a nő testében, így ha mondjuk 4-én volt szex, akkor az is lehet, hogy megtermékenyítés csak 3 nappal később.

2. 6-7 nap, mire elkezdődik a beágyazódás

3. Pár nap, mire olyan koncentrációt ér el, hogy ki lehessen mutatni.


A legérzékenyebb tesztekre az van írva, hogy 3 napos terhességet mutatnak ki. De mit is jelent ez?

Terhességről a beágyazódástól kezdve beszélünk.


Tehát ha az aktus napján rögtön megtörtént a megtermékenyítés, akkor 7 nap vándorlás + 3 nap = 10 nap.

De ha mondjuk csak pár nappal később történik meg a megtermékenyítés, akkor már rögtön nem 10, hanem mondjuk 13 nap.

És ugye minél kisebb a hormonkoncentráció, annál bizonytalanabb a teszt.

Főleg akkor, ha az ember nem is közvetlenül a legeslegelső vizeletből végzi el.


Így tehát a 11. napon elvégzett teszt ha pozitív, akkor vszínű a terhesség, de azért a negatív eredményben nem szabad vakon megbízni.

2012. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!