Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pasik: Ti szednétek tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Étoile et lune kérdése:

Pasik: Ti szednétek tablettát a gyerek elkerülése végett?

Figyelt kérdés
Már lehet olvasni arról, hogy nemsokára nektek is lesz lehetőségetek ilyen módszerrel védekezni - már ha ezt nevezhetjük lehetőségnek. Tehát, tegyük fel, hogy már piacra dobták a dolgot. Szednétek? Ha nem, miért nem?
2012. febr. 21. 13:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
42%
Mar hogyne letezne noi ovszer?? Letezik, koszoni, jol van es pesszariumnak hivjak.
2012. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
fejfájásra nem szedek gyógyszer és semmilyen oltást nem vagyok hajlandóbeadatni amire nem köteleztek még gyerek koromba ugyh ezt is kihagyom ...
2012. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Kérdezõ, nekem az az érzésem, hogy te csak ki akarod húzni belõlünk, hogy nem szednénk...


Ha nem okozna komoly mellékhatásokat, akkor szedném. De mint ahogy leírtam, ha basztatná a hormonjaimat, fix hogy nem. Nem saját magam miatt, hanem mert összeférhetetlen lennék :D


Ennyi. A nõi óvszerrõl pedig annyit, hogyha emiatt olyan hatást keltene, mintha nejlonzsákot kefélnénk, akkor ti nõk gyakorlatilag nejlon fasszal keféltek ha a férfi húz gumit... Vagy ez már egészen más, mi?



21F

2012. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Előző: nem azt akarom kihúzni belőletek, hogy nem szednétek, egyszerűen csak érdekel. Nem kell mindenhol az ellenséget látni.

Amúgy nem tudom, milyen lehet ilyen nejlonzsákot feltenni, ezért is kérdeztem rá, milyen érzés lehet. Óvszert árulnak mindenféle méretben, de ezt a női óvszert mi szerint teszik fel? És ki használt már ilyet? Lehetne új kérdés, milyen érzés a női óvszer...

2012. febr. 21. 21:23
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

A női óvszer ugyanolyan, mint a férfi óvszer. Én pl. használnám, ha ezen múlna, de mivel érzésre teljesen ugyanaz, mint a férfi által használt óvszer, így tök felesleges. A férfi óvszer:

1. olcsóbb

2. lényegesen könnyebb beszerezni.

De mondom, ha vkinek csak annyi lenne a gondja, hogy a nejlonzacskó ne az ő farkán legyen, hanem bennem, akkor használnám.


Egyébként a kérdező szerintem arra gondolt, hogy pontosan ugyanolyan mellékhatásai lennének, mint a női tablettának.

Akkor használnátok-e?

Hogy a gyakoribbakat említsem:

- hízás/étvágyfokozódás

- fejfájás/migrén

- hangulatingadozás

- libidócsökkenés és mondjuk néha nem állna fel rendesen (nőknél ez hüvelyszárazság formájában nyilvánul meg).

És a ritkább, de súlyosabb:

- trombózis, embólia

- májkárosodás

És tegyük fel, hogy annyi ideje lenne a piacon, mint a női, tehát kb. 50-60 éve. Tehát nem ti lennétek a tesztalanyok.


Az a probléma, hogy szerintem a férfiak azt hiszik, hogy a női tablettáknak baromira nincsen semmi mellékhatásuk, vagy csak nagyon ritkán.

Holott ez baromira nem így van.

2012. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Jó és akkor a következő kérdésem előző:

Milyen gyakran fordul elő bármilyen mellékhatás? A mondandódból úgy tűnik nő vagy. Nálad mik fordultak elő?


Az oké, hogy ilyen mellékhatásai lehetnek. Az algopirinnek is vannak mellékhatásai, nekem egyik sem jött elő soha.

Tehát ez a kérdés, hogy ezek mindíg előfordulnak?

Ha megfordulnak lányok is a topicba, leírhatnák, hogy rájuk mennyire valósulnak meg ezek a mellékhatások.


Amúgy ha a libidócsökkenés gyakori jelenség lenne, akkor nem szedném. Mégis minek tenném? Puha fasszal nem lehet dugni. A szaráz hüvelyre még mentség lehet a síkosító, de az is csak ilyen erőltetett megoldás, mert nyilván az alany sem igazán akarja, kívánja a szexet. Majdnem ugyanaz.


21F

2012. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Utolsó: Egyszer készítettem egy felmérést. 50 ember eredményei tudom megnézni, tehát tudom, hogy nem túl reprezentatív, de azért kiindulásnak jó szerintem.


Eredmények (tehát 50 emberből):

- libidócsökkenés: 18

- hüvelyszárazság: 8

- hangulatingadozás: 16

- fejfájás/migrén: 11

- hasi fájdalom: 9

- acne, zsíros bőr: 3

- emlőfájdalom, mellfeszülés: 13

- fájdalmas vagy rendszertelen hüvelyi vérzés (pecsételő vérzés, áttöréses vérzés): 7

- hízás, étvágyfokozódás: 16

- hüvelyi vagy húgyúti fertőzések, gombás fertőzés: 15

- trombózis: 1

- hányinger/hányás: 3

- depresszió: 2

- hasmenés vagy székrekedés: 2

- petefészekciszta: 2

- fogyás: 3


Nem volt mellékhatás: 10


A környezetemből:

Anya: erős fejfájás, ill. a szedés után összevissza volt menzesze, 2 évig próbálkoztak velem (persze nem biztos, hogy a tabletta miatt)

Egyik bnőm: olyan szintű libidócsökkenés, hogy annak ellenére, hogy utálja az óvszert, visszatértek rá, mert azzal legalább van szex

Másik bnőm: Semmi problémája.

2012. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Értem. Ez elég korrekt válasz volt.


Az enyém inkább diplomatikus lesz:

Abban az esetben, ha a mellékhatások nem akadályozzák a hétköznapi tevékenységek lebonyolítását, továbbá nem okoznak drasztikus egészségügyi problémát (trombózis, komoly migrén, fertőzés, hányinger, stb) abban az esetben szedném.


Azonban azt is figyelmbe kell venni, hogy ezek a tünetek nem (feltételül) együtt jeletkeznek. Mérlegelni kell, hogy a mellékhatások mennyire súlyosak és saját belátás szerint átgondolni, hogy megéri-e.

Továbbá az is szempont, hogy nem csak egy féle gyógyszer létezik. Mind más mellékhatással bírhat. Lehet, hogy egy gyengébb hormontartalmú cucc nem vált ki olyan erős mellékhatásokat és igazából együtt lehet élni velük.


Plusz ha kicsit belemegyünk az elméleti szférába, azt is számba kell venni, hogy mindkettőnknek lehetősége lenne, hogy tablettát szedjen. Szóval ha a lánynak mondjuk gondjai vannak a tablettákkal, akkor megpróbálnám én. Ha nekem nincs gond, probléma megoldva. Ha nekem is komoly gondokat okozna akkor maradna a gumi.


Hozzátenném, hogy én soha nem kényszeríteném a barátnőmet arra, hogy tablettát szedjen. Akkor és csak akkor tartom célszerűnek, ha a mellékhatások úgy alakulnak. Nem bírnám elviselni, hogy a barátnőm szenved csak azért, hogy nekem ne kelljen gumit húzni... Ennyire önző nem vagyok...


Viszont a dolgokat ki kell próbálni. Le kell tesztelni több féle szert, nem kell rögtön beskatujázni a dolgot, azzal a megjegyzéssel, hogy "nekem a tabletta nem jó".

2012. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Persze, ez abszolút korrekt.

Egyébként tudom, hogy a kommentemből nem ez jött le, de alapvetően nem tartom rossz megoldásnak a tablettát.


Csak az nem tetszik, hogy sok férfi azt hiszi, hogy a mai tablettáknak már nem lehet mellékhatásuk, és ha vkinek mégis van, akkor már kb. rámondják, hogy beképzeli.

Nem egy férfitől olvastam/hallottam már, hogy nem hiszi el, hogy a tabletta okozza a bnője libidócsökkenését, meg hogy biztos nem a tablettától hízik vki, hanem azért mert zabál.


Az sem tetszik, hogy sokszor olyan férfiak akarják rábeszélni a tablettára a nőket, akik nem szednének be hasonló szert.


Szerintem a védekezés két ember felelőssége. Próbálni kell találni olyan megoldást, ami mindkét fél számára elfogadható. Ha egy nő nem bírja a tablettát, akkor igazán megtehet a férfi annyit, hogy felhúzza az óvszert.

Vagy ha a azt nem bírja, akkor kereshetnek vmi kompromisszumot.

2012. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

De azért még vmit hozzátennék. A felmérésben azt is megkérdeztem, hogy hogyan alakult a nők menzesze, miután abbahagyták a tablettát.

És bizony érdekes eredmény született (szerintem).


- azonnal rendeződött: 11

- 2-3 hónap alatt rendeződött: 3

- 4-6 hónap alatt rendeződött: 3

- 6 hónapnál később: 0

- csak orvosi segítséggel: 5

- nem rendeződött: 5

- nem rendeződött (de előtte sem volt rendszeres): 3


(A többi válaszadó még nem hagyta abba).

2012. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!